Home / Aktualności / Nova Launcher. Tradycyjny interfejs Androida dla Nokia X, X+ oraz XL

Nova Launcher. Tradycyjny interfejs Androida dla Nokia X, X+ oraz XL

Nova Launcher to nadzieja na normalny i przynajmniej dla nas bardziej funkcjonalny interfejs dla ogłoszonej niedawno rodziny smartfonów Nokia  X. Nakładka ta jest w stanie zastąpić interfejs zaproponowany przez Nokię tak, że wygląda on jakby tradycyjny Android był tam dostępny od początku.

Co więcej aplikacja Nova Launcher jest dostępna zupełnie za darmo, więc oczekujemy dużej liczby pobrań zaraz po nabyciu smartfonów Nokia X, X+ oraz XL przez ich nabywców zaraz po zakupie.

Jest to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich, którzy upatrzyli sobie tą tanią Nokię a po informacji o wyglądzie interfejsu na urządzeniach Nokia X zaczęli kręcić nosem. Teraz wygląd systemu android znany z wielu urządzeń zielonego robocika będzie dostępny bez problemu.

Ciekawe co na to sama Nokia oraz Microsoft. Z informacji jakie nas dobiegły wynika, iż sam Microsoft jest zły na swoją “córkę” za to, że potajemnie wypuściła smartfony poniekąd pomagające konkurencji. No coż, było o tym głośno od jakiegoś czasu. Także o tym, że Nokia próbowała systemu Android na swoich smartfonach jeszcze przed przejęciem jej przez giganta z Redmond.

 

Nova Launcher dla Nokia X

Nova Launcher dla Nokia X

 

Źródło: Lowyat