Home / Aktualności / Nokia zaprezentowała 4 nowe urządzenia – także najbardziej ekologiczny smartfon w historii producenta!

Nokia zaprezentowała 4 nowe urządzenia – także najbardziej ekologiczny smartfon w historii producenta!

Aż cztery nowe urządzenia zaprezentował dziś HMD Global, mający pod sobą markę Nokia, w tym najbardziej ekologiczny smartfon Nokia X30 5G, którego obudowa jest wykonana w 100% z przetworzonego aluminium.

 

Nokia X30 5G – najbardziej ekologiczny smartfon w historii! 

Nokia X30 5G zapewnia najmniejszy ślad ekologiczny i najlepszą w historii fotografię PureView. X30 5G ma ramę wykonaną w 100% z aluminium pochodzącego z recyklingu i plastikowy tył w 65% z recyklingu, co czyni go naszym najbardziej ekologicznym smartfonem, od samego początku produkcji. Ekologiczne podejście widoczne jest już przy opakowaniu. Jest ono dużo mniejsze i wykonane z materiału w 100% certyfikowanego FSC i w 94% z makulaturowego pudełka z papieru. Dodatkowo usunięcie ładowarki pozwala na zmniejszenie emisji CO2 podczas transportu oraz ograniczenie e-odpadów.

Nokia X30 5G nie dopuszcza kompromisów w kwestii wydajności. Jest wyposażona w szereg funkcji premium, dając najlepsze dotychczas wrażenia z robienia zdjęć. Aparat PureView 50 MP wykorzystuje optyczną stabilizację obrazu (OIS) i sztuczną inteligencję, aby rejestrować oszałamiające, ultraszerokokątne i żywe ujęcia nocne. Jest chroniony odpornym na zarysowania szkłem Corning® Gorilla® Glass z DX+, które przepuszcza 98% światła do czujnika, a zawartość ożywia wyświetlacz PureDisplay o przekątnej 6,43 cala z jasnymi kolorami i płynnym wyświetlaniem.

 

Nokia G60 5G – stworzona by trwać

Nokia G60 5G to smartfon wyprodukowany w odpowiedzialny sposób. Obudowa urządzenia jest wykonana w 100% z plastiku pochodzącego z recyklingu, a jego ramka w 60% z tego samego materiału. Co więcej, zapewnia on obietnicę „3-3-3” — trzy lata aktualizacji systemu operacyjnego Android, trzy lata comiesięcznych aktualizacji zabezpieczeń oraz rozszerzoną trzyletnią gwarancję bez dodatkowych kosztów. To rozwiązanie pomaga użytkownikom dłużej korzystać z urządzenia i zapewnia serii G trwałość. Wszystko w komplecie z 6,58-calowym wyświetlaczem FHD+ 120 Hz zapewniającym bardzo płynne przewijanie i potrójnym aparatem AI 50 MP. Nokia G60 5G sprawia, że użytkownik może się cieszyć wysokiej jakości doświadczeniami.

 

Nokia C31 – nowy bohater serii C

Nokia C31 to najnowszy smartfon z popularnej serii C. Zapewnia wyjątkową trwałość, ulepszony wyświetlacz HD+ o przekątnej 6,7 cala i trzydniowy czas pracy na baterii, z funkcjami jej oszczędzania zasilanymi przez sztuczną inteligencję. Ponadto jest wyposażony w najnowszy system operacyjny Android, potrójne aparaty tylne i aparaty do selfie korzystające z aplikacji Google Camera oraz ulepszoną ochronę przed kurzem i wilgocią. Gwarantowane dwa lata regularnych aktualizacji zabezpieczeń zapewniają maksymalne bezpieczeństwo i doskonałą trwałość dzięki ochronie IP52, zgodnie z jednym z najsurowszych standardów produkcyjnych na świecie. Wszystko to w bardzo przystępnej cenie, idealnej do wprowadzenia każdego w świat smartfonów.

 

Nokia T21 – stworzony z myślą o trwałości

Nowy tablet Nokia T21 ma wytrzymałą obudowę wykonaną z aluminium i osłonę anteny wykonaną w 60% z tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu. T21 zapewnia wytrzymałość i jakość, jakich można oczekiwać od tabletu Nokia. Dwa lata aktualizacji oprogramowania Android OS1 zapewniają, że tablet również pod względem wnętrza pozostaje nowoczesny. Wiodąca w branży ochrona z comiesięcznymi aktualizacjami zabezpieczeń nawet przez trzy lata sprawia, że ​​jest to idealne rozwiązanie dla całej rodziny. Opierając się na sukcesie swojego poprzednika, jest pełen funkcji, o które prosili fani, takich jak strumieniowanie wideo HD, połączenia głosowe i możliwość płatności NFC.

 

NFC pomoże Twojej firmie w płatnościach i skanowaniu tagów NFC, a Second Screen pozwoli ci obsługiwać komputer z systemem Windows. A jeśli czujesz się kreatywny, naszkicuj swoje pomysły, notatki lub narysuj kolejne arcydzieło aktywnym długopisem.

 

Nowe akcesoria audio Nokia

Najlepszym dodatkiem każdego smartfona ostatnimi czasy jest bezprzewodowy głośnik. Podążając za tym Nokia przygotowała swoją propozycję w tej kategorii – nowy, w pełni wodoodporny przenośny głośnik Nokia Portable Wireless Speaker 2. Jest on wykonany w 100% z materiałów pochodzących recyklingu i ma baterię zdolną do pracy nawet przez 22 godziny.

Drugą propozycja jeśli chodzi o akcesoria są nowe słuchawki Nokia Clarity Earbuds 2 Pro są dostarczane w etui ładującym wykonanym w 100% z plastiku pochodzącego z recyklingu i zapewniają bogate, nieprzerwane wrażenia dźwiękowe dzięki hybrydowej aktywnej redukcji szumów.

Ceny ani dostępność na rynku światowym (i polskim) nie są na razie znane. 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.