Home / Aktualności / Nokia Z Launcher – nad czym w sekrecie pracowali Finowie

Nokia Z Launcher – nad czym w sekrecie pracowali Finowie

Nokia Z Launcher
Nokia Z Launcher to nie kampania prezentująca nowy smartfon, tablet czy też tzw. wearables w postaci inteligentnego zegarka czy opaski na rękę. To nakładka na system Android, która oferuje dotychczas niedostępne funkcje.

Nokia Z Launcher to szczerze powiedziawszy kilka ciekawych i w pewnym sensie innowacyjnych rozwiązań. Jest nim z pewnością pisanie litef na ekranie smartfona, które uruchamiają poszczególne aplikacje. I tak np. gdy chcemy uruchomić Facebooka to wystarczy napisać literę “f”, gdy zaś napiszemy “g” otworzy nam się Google Plus. Tak więc widzimy iż proste rowiązanie a ile może być z tym frajdy.

Rozwiązanie to nie ogranicza się tylko do uruchamiania aplikacji bowiem Nokia Z Launcher potrafi także prezentować nam w ten sposób wyszukiwanie szukanych przez nas rzeczy czy kontaktó z naszego smartfona.

Wartą napomnienia funkcją tego launchera jest pokazywanie 6 najczęściej używanych aplikacji na ekranie głównym (Lock screen). Także szuflada aplikacji jest jedną z zabawnych i również użytecznych funkcji. Za jej pomocą możemy uruchomić każdą z zainstalowanych przez nas aplikacji bez użycia wpisywania liter jak w poprzednim przypadku lecz po prostu przewijając listę w górę i w dół.

Oprogramowanie Nokia Z Launcher nie jest jednak pasywne. Uczy się ono im więcej go używamy. Także z czasem staje się lepsze i lepsze. Prezentację jego funkcji możecie zobaczyć na poniższym filmiku.

A co wy myślicie o tym sekretnym projekcie Finów? Z dostępnych informacji wynika iż stworzyli go ludzie “nie przejęci” przez Microsoft tak, że złość giganta z Redmond nie może mieć żadnych konsekwencji dla ich pracowników.

Nam się to podoba, jednak póki co Z Launcher jest niedostępny w Play Store, a jedynie przez limitowane zaproszenia, które już prawdopodobnie się wyczerpały. Tak czy inaczej będziemy czekać na pojawienie się tego launchera z niecierpliwością.