Home / Aktualności / Nokia X2 – Microsoft będzie produkował smartfony z Androidem

Nokia X2 – Microsoft będzie produkował smartfony z Androidem

Nokia X2
Choć wydawać by się to mogło mało prawdopodobne, to jednak Microsoft zaakceptował pomysł Nokii odnośnie produkcji smartfonów z systemem Android czego przykładem może być Nokia X.

Choć Nokia X działała pod kontrolą mocno zmodyfikowanego Androida i nie wszędzie się pojawiła jak to zamierzano, to Nokia najwidoczniej pracuje już nad nowym, podobnym projektem Nokia X2.

Do sieci wyciekły bowiem wyniki testów AntuTu ukazujące tajemnicze urządzenie z 4,3 calowym ekranem o rozdzielczości 480×800 pikseli, 5 megapikselową kamerą z tyłu i 0,3 MP z tyłu jak również dwurdzeniowy procesor Snapdragon 200 o taktowaniu 1.2 GHz wsparty 1 GB of RAM i 4 GB pamięci podręcznej.

Jak widzimy dwurdzeniowe procesory są nadal bardzo powszechne, szczególnie jeśli chodzi o cenę smartfonów. Tak było również w Nokii X gdzie mieliśmy do czynienia z 1 GHz procesorem, 512 MB RAM, 4 calowym ekranem czy 5 MP kamerą.

Pojawiły się również informacje iż testowany w tajemnicy smartfon może nosić nazwę Nokia X2 i być następcą pierwszej Nokii z systemem Android. Czy tak się stanie? Przyjdzie nam na tą odpowiedź poczekać.