Home / Aktualności / Nokia X2 – koń trojański Microsoftu w obozie Google

Nokia X2 – koń trojański Microsoftu w obozie Google

Nokia X2
Nokia X2 to jak określił jej szef Stephen Elop koń trojański Microsoft w obozie Google poprzez wprowadzenie do ekosystemu Androida serwisów Giganta z Redmond a nie Mountain View.

Nokia X2- dwa razy lepsza niż X?

Wiele osób podejrzewało rebelię w Obozie Nokia / Microsoft po pierwszym wydaniu smartfonu Nokia X działającego pod kontrolą mocno zmodyfikowanej wersjii systemu Android. Fakt ten poniekąd został teraz zaprzeczony wypuszczeniem drugiego modelu z tej serii a mianowicie X2.

Model ten wpasowuje się pomiędzy tanie modele z rodziny Asha oraz te z serii Lumia. Jak widać Nokia próbuje wycisnąć ze swoich pomysłów dosłownie ostatnią kroplę i złapać każdego potencjalnego klienta.

Wracając jednak do smartfonu Nokia X2 oraz jego specyfikacji warto się przyjrzeć co zmieniło się względem jego poprzednika. Smartfon ten można nabyć za ok 99 euro (Nokia X sprzedawana była za 89 euro) i oferuje 4,3 calowy ekran względem 4 calowego, który znaleźć możemy z modelu X. Procesor także uległ polepszeniu i jest nim teraz dwurdzeniowy Snapdragon 1.2 GHz vs dwurdzeniowy 1 GHz model. I tu w zasadzie różnice się kończą gdyż nawet kolory są identyczne w obu modelach.

Nokia X2 posiada nawet zmiksowany z ekranem głównym tego smartfonu UI, tak że wygląda on bardziej jak Windows Phone niż ten z Androidem. Znaleźć w nim można tzw. ekran powiadomień Nokia Fast Lane oraz mnóstwo serwisów Nokia / Microsoft takich jak Skype, Outlook, OneDrive, Mix Radio, Here Maps i oczywiście linków do aplikacji systemu Android (domniemamy że również tak jak poprzednio nieco zmodyfikowanych i dostępnych z sklepu aplikacji Nokii).

Smartfon Nokia X2 będzie taklże posiadał dwie tacki na kary SIM, dzięki czemu skorzystać z niego będą mogli pracownicy firm lub po prostu ci wykorzystujący telefony w celach biznesowych i prywatnych. Należy również wspomnieć iż model ten rozszerza dostępną w dalszym ciągu rodzinę smartfonów Nokia X, X+ oraz XL.

Nie wydaje nam się aby ten smartfon Nokii był idealnym kompromisem pomiędzy Windows Phone a Android gdyż miażdżąca jest przewaga systemu Microsoftu nad systemem Google czy to jeśli chodzi o interfejs użytkownika czy zainstalowane oprogramowanie. Naszym zdaniem zarówno Nokia X2 jak i model X jest raczej demenstracją możliwości “połączenia” obu systemów. A co wy o tym sądzicie?