Home / Aktualności / Nokia Refocus teraz dla wszystkich smartfonów Lumia

Nokia Refocus teraz dla wszystkich smartfonów Lumia

Nokia Refocus
Jakiś czas temu informowaliśmy was o ciekawej apikacji Nokia Refocus jaką pochwaliła się Nokia. Aplikacja ta dla przypomnienia swoim działaniem podobna jest do aparatu Lytto, gdzie po zrobieniu zdjęcia można zmienić obiekt, na którym skupi się ostrość.

Poprzednio Nokia Refocus była tylko dostępna dla topowych smartfonów z rodziny Lumia, lecz teraz fiński producent udostępnił ją dla wszystkich Lumii z systemem WP8 w tym Nokia Lumia 520, którą mieliśmy okazję testować kilka miesięcy temu.

Pomysł zmiany ostrości po zrobieniu fotki jest naszym bardzo udanym. Bardzo często po chwili zastanowienia, gdy już wykonamy zdjęcie, chcielibyśmy zmienić ostrość na coś innego. Dzięki tej aplikacji jest to możliwe bez konieczności posiadania Lytra, całość bowiem odbywa się drogą programową.

Poza opcją zmiany ostrości na inny obiekt na zdjęciu jest również możliwość ustawienia wszystkiego w polu ostrości. Tym sposobem cały kard naszego zdjęcia będzie ostry.

Twórca tej aplikacji Jens Eggert, który jest prowadzącym inżynierem oprogramowania dla Nokia Refocus zachęca wszystkich do eksperymentowania. Choć mówi on o robieniu bliskich zdjęć z odległości 5-10 cm od głównego obiektu, to nalega on na eksperymenty, gdyż tym sposobem wyjdą nam unikalne zdjęcia, z których będziemy dumni.

Jeżeli posiadacie smartfony Lumia, to zachęcamy do pobrania tej aplikacji i zabawy. Dajcie nam znać jakie efekty osiągnęliście oraz czy było warto.