Home / Telefonia mobilna / Nokia powróci do biznesu ze smartfonami już w 2016 roku

Nokia powróci do biznesu ze smartfonami już w 2016 roku

nokia-225-green

 

AKTUALIZACJA: Nokia właśnie (26.04.2015) zaprzeczyła pogłoskom o możliwośći (lub obecnych planach) na powrót do produkcji smartfonów. Być może firma nie chce żadnych skutków prawnych od Microsoftu, a być może zapeszać przed ewentualnym powrotem do formy.

Nokia, Fiński producent jednych z pierwszych telefonów, na których wychowały się pokolenia, ma szansę na powrót z nowymi urządzeniami już w 2016 roku.

Jak podają najświeższe informacje, Nokia zaczęła ponowną rekrutację swoich byłych pracowników, którzy zaczeli już prace nad nowymi smartfonami.

Z dostępnych informacji wynika także, że Nokia po przejęciu przez Microsoft nie może produkować i sprzedawać smartfonów przez dwa lata, które najwidoczniej upływają w przyszłym roku.

Co ciekawsze, firma pracuje nad wieloma innymi projektami, w tym wirtualną rzeczywistością a w kwestii smartfonów okazuje się, że możliwy jest powrót Nokii do ich produkcji, lecz na znacznie mniejszą skalę.

Taka sytuacja może się oczywiście zmienić, chociażby z uwagi na fakt, iż posiada ona ponad 10 tys. patentów oraz innych licencji, które mogą pomóc jej powrócić do dawnej formy. Również ostatnie przejęcie firmy Alcatel-Lucent za 16,5 miliarda dolarów może wskazywać na ambitne plany, których próbkę mieliśmy okazję posmakować przy okazji tabltu Nokia N1.

A co wy uważacie o planach Nokii odnośnie powrotu do produkcji telefonów i smartfonów, jak również plany w inne, przyszłościowe technologie?