Home / Aktualności / Nokia Normandy – fiński smartfon z Androidem coraz bliżej

Nokia Normandy – fiński smartfon z Androidem coraz bliżej

Nokia Normandy Android UI

Nokia Normandy to nadchodzący coraz większymi krokami smartfon Nokii, który jako pierwszy produkt tej firmy wyposażony zostanie w system operacyjny z rodziny Android.

Co prawda nie będzie to 100-proc. Kopia systemu jaki zadomowił się na dobre na rynku nowoczesnych telefonów, jednak z pewnością wniesie on pewien powiew świeżości do oferty fińskiej marki.

Z dostępnych już informacji wiemy, że Nokia Normandy ma umożliwiać dostęp do zasobów internetu – co w obecnych czasach wydaje się być absolutnym standardem – jednak dostęp do sklepu Google Play nie wydaje się być już taki pewny. Otóż Nokia przygotowuje własną wersję marketu dla swojego urządzenia, w której około 80-proc. aplikacji ma być kompatybilnych z dotychczasowym oprogramowaniem dla Androida.

Ponadto Nokia Normandy ma obsługiwać aplikacje typu HERE, Bing czy Skype. Dodatkową, cenna informacja jest wiadomość, że pomimo braku domyślnej instalacji popularnego software’u na platformę Android, użytkownicy Nokia Normandy będą mogli pobrać go indywidualnie, a także zalogować się do swoich kont Gmail.

Źródło: Internet

 

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.