Home / Telefonia mobilna / Nokia Lumia phablet jeszcze w tym roku

Nokia Lumia phablet jeszcze w tym roku

Nokia lumia phablet


Serwis My Nokia blog podał właśnie informacje o planach fińskiego producenta odnośnie wydania swojego pierwszego phabletu czyli przerośniętego smartfona. We  wnętrzu Nokia Lumia phablet znaleźć ma się cztero-rdzeniowy procesor oraz ekran 1080p.Wielu by się mogło zastanawiać dlaczego Nokia czy inni producenci Windows Phone 8 zwlekają z wydawaniem produktów z Full HD czy czetro-rdzeniowych procesorów. Odpowiedź jest banalnie prosta a mianowicie brak wsparcia dla tej rozdzielczości oraz większej liczby rdzeni przez mobilny system Microsoftu.

Dużym zawodem było właśnie posiadanie przez Nokię 1020 ekranu 720p zamiast jego lepszej wersji 1080p. Zbliżająca się aktualizacja GDR3 dla systemu Windows Phone 8 ma rozwiązać wyżej wspomniane limitacje tego systemu. Jest więc na co czekać. Nokia zapowiedziała konferencję prasową na 26 września na której wielce prawdopodobne, że zapowie zarówno swój phablet jak i tablet.

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.