Home / Aktualności / Nokia Lumia 630 – specyfikacja i cena

Nokia Lumia 630 – specyfikacja i cena

Nokia Lumia 630
Do konferencji Microsoft Build mającej nastąpić w tym tygodniu pozostało już niewiele czasu.  To właśnie na niej ma zostać zaprezentowana m.in. Nokia Lumia 630 czyli smartfon Nokii ze średniej półki cenowej.

Nokia Lumia 630

Nokia Lumia 630

Czy specyfikacja i cena smartfonu Nokia Lumia 630 z chin potwierdzi się i w europie?

Choć specyfikacja, którą udało nam się zdobyć na chwilę obecną nie jest do końca pełna, to stanowi ona trzon specyfikacji nowej Nokii.

Tak więc Nokia Lumia 630 posiadać ma posiadać 4,5 calowy ekran o rozdzielczości 480 x 800 pikseli, cztero rdzeniowy  procesor Qualcom Snapdragon wsparty 1 GB pamięci RAM oraz 5 MP kamerą bez lampy błyskowej (flash).

Smartfon ten ma nie posiadać również fizycznego przycisku migawki aparatu co przynajmniej nie jest obecnie większym zaskoczeniem.

Jak można było przypuszczać Nokia Lumia 630 będzie smartfonem działającym pod kontrolą systemu operacyjnego Windows Phone 8.1. Zarówno specyfikację jak i cenę 160 dolarów opieramy na podstawie plakatów reklamowych tego smartfona w Chinach, gdzie już niebawem ma się on pojawić.

Patrząc jednak na jego specyfikację jest bardzo prawdopodobne iż cena zostanie utrzymana na tym poziomie również w europie.