Home / Recenzje / Recenzje telefonów / Nokia Lumia 520 – klucz do sukcesu Nokii i WP8?

Nokia Lumia 520 – klucz do sukcesu Nokii i WP8?

Nokia Lumia 520 photo 1

Nokia Lumia 520 której szczegółowy opis prezentujemy w niniejszej recenzji zadebiutowała w drugim kwartale tego roku (Q2’13). Model ten to przedstawiciel ekonomicznej linii smartfonów, który u Nokii otwiera rodzinę produktów z serii Lumia. Bezpośrednimi poprzednikami naszej dzisiejszej bohaterki były takie konstrukcje jak: Nokia 500 (Symbian Anna oraz Belle) oraz Lumia 510 (Windows Phone 7.5 oraz 7.8), których czasy świetności niestety już minęły, w związku z czym Nokia potrzebowała usilnie produktu, który pozwoli odzyskać jej utracona część rynku ekonomicznych smartfonów.

Finowie w swoim nowym, podstawowym telefonie z systemem operacyjnym Windows Phone 8 zastosowali kilka niecodziennych rozwiązań, których nie spotyka się często na rynku GSM. Otóż część specyfikacji Lumii 520 jest bowiem lepsza, niż w wyżej pozycjonowanej Lumii 620, która w momencie debiutu 520-stki była jedynym reprezentantem linii 600 z systemem WP8.

Nokia Lumia 520

Lumia 520 to przede wszystkim telefon, do którego najszybciej przyzwyczają się osoby pragnąca nabyć swój pierwszy w życiu smartfon oraz osoby, które nie wymagają od tego typu produktów setek tysięcy, nierzadko niepotrzebnych lub źle napisanych aplikacji. Dla tych użytkowników oferta programowa Windows Store będzie aż nadto wystarczająca.

Wśród rywali z Windows Phone 8 o porównywalnej cenie, z którymi przychodzi zmierzyć się Lumii 520 odnajdziemy takie konstrukcje jak HTC Windows Phone 8S, Huawei Ascend W1 czy tez bliźniacza Lumia 620. Aparaty Samsung Ativ S oraz HTC Windows Phone 8X są już niestety odczuwalnie droższe od ww. urządzeń, tym samym nie stanową one dla nich bezpośredniej konkurencji.

1: Lumia 520 – wprowadzenie

2: Specyfikacja techniczna

3: Wygląd zewnętrzny, jakość wykonania oraz komfort pracy

4: Windows Phone 8 od środka

5: Testy wydajności oraz czas pracy na baterii

6: Nokia Lumia 520 – aktualizacja Lumia Amber oraz GDR2

7:. Nokia Lumia 520 – aparat fotograficzny

8: Zakończenie oraz podsumowanie recenzji

Nokia Lumia 520 której szczegółowy opis prezentujemy w niniejszej recenzji zadebiutowała w drugim kwartale tego roku (Q2’13). Model ten to przedstawiciel ekonomicznej linii smartfonów, który u Nokii otwiera rodzinę produktów z serii Lumia. Bezpośrednimi poprzednikami naszej dzisiejszej bohaterki były takie konstrukcje jak: Nokia 500 (Symbian Anna oraz Belle) oraz Lumia 510 (Windows Phone 7.5 oraz …

Ocena końcowa

Wydajność
Jakość wykonania
Wyświetlacz
Prędkość działania WP8
Aparat fotograficzny

Podsumowanie : Nokia Lumia 520 to smartfon, którym Nokia oraz Microsoft mogą zyskać wielu zadowolonych użytkowników. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze kilku poprawek systemu operacyjnego, ale Nokia z modelem 520 jest na właściwej ścieżce rozwoju.

Twoja ocena: Oceń jako pierwszy !
80

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.