Home / Aktualności / Nokia Lumia 520 dominuje rynek Windows Phone

Nokia Lumia 520 dominuje rynek Windows Phone

Windows Phone dominacja Nokia Lumia 520

Jak najbardziej na miejscu jest stwierdzenie, że rynek Windows Phone jest kontrolowany przez Nokię. Na podstawie informacji udostrępnionych przez Adduplex Nokia dominuje 90 procent rynku Windows Phone na całym świecie.

Dużą zasługę w tych statystykach posiada Nokia Lumia 520, którą mieliśmy okazję testować a jej recenzję można znaleźć w artykule Nokia Lumia 520 – klucz do sukcesu Nokii i WP8.

Liczba sprzedanych smartfonów popularnej 520-tki wzrosła nawet jeszcze bardziej w porównaniu z danymi z sierpnia tego roku jak podaje adduplex zwiększając tym samym jej udział w rynku Windows Phone.

 Adduplex podaje i imponujące 26,5 procenta z 90 kontrolowanych przez Nokię należy do modelu Nokia Lumia 520. Kolejne miejsca okupuje Lumia 920 (8.8 procenta) oraz Lumia 620 (8.6 procenta). Pozostałe 7 modeli zajmuje od niespełna 3 procent do 6.2 procenta (Lumia 710).

Popularność tego modelu nie jest jednak dla nas żanym zaskoczeniem gdyż łączy on dobrą specyfikację z umiarkowaną ceną. Tym samym Lumia 520 jest pierwszym smartfonem dla tych zaczynających przygodę ze smartfonami lub przesiadającymi się z systemów Android czy iOS.

 

Źródło: Ubergizmo