Home / Aktualności / Nokia 7.1 – smartfon z ekranem PureDisplay, zapewniającym kinową jakość obrazu HDR

Nokia 7.1 – smartfon z ekranem PureDisplay, zapewniającym kinową jakość obrazu HDR

Nokia 7.1 to pierwszy smartfon firmy Nokia z technologią ekranu PureDisplay, zapewniającą kinową jakość obrazu HDR, zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz. Dzięki YouTube, który obsługuje teraz treści HDR, a także popularnym platformom takim jak Netflix i Amazon Prime, obraz cechuje się większą szczegółowością, pozwalając dostrzec najmniejsze detale zarówno w jasnych i ciemnych obszarach, jak również zapewniając oszałamiająco żywe kolory. Zastosowana w Nokia 7.1 technologia PureDipslay jest kompatybilna z formatem HDR10, który zapewnia lepszy kontrast (współczynnik kontrastu dynamicznego 1 000 000:1) i większą klarowność scen, pozwalając dostrzec najmniejsze detale w każdej scenie – nocnej czy tej w pełnym słońcu.  

Niezależnie od tego, czy przebywasz na zewnątrz w jasnym świetle słonecznym czy w słabo oświetlonym pomieszczeniu, grasz w gry lub oglądasz filmy – wyraźny, jasny wyświetlacz Full HD 5.84″ w proporcjach ekranu 19:9 automatycznie dostosuje jasność i kontrast do warunków oświetlenia zewnętrznego – zapewniając, że wyświetlane treści są dobrze widoczne nawet jasnym słońcu. Technologia PureDisplay pozwala cieszyć się znakomitymi wrażeniami wizualnym we wszystkich filmach, także w tych, które nie zostały nakręcone przy użyciu HDR. Takie materiały są konwertowane w czasie rzeczywistym za pomocą dedykowanego, 16-bitowego silnika, przetwarzającego miliony pikseli na sekundę – wszystko po to, aby zapewnić najlepszą możliwą jakość wyświetlania w każdych warunkach.

Nokia 7.1 jest napędzana przez procesor Qualcomm Snapdragon 636, która dzięki zwiększonej wydajności świetnie nadaje się do strumieniowego przesyłania treści HDR. Zastosowany procesor został zoptymalizowany pod kątem cyfrowej rozrywki i najlepszej wydajności graficznej przy jednocześnie niewielkim zapotrzebowaniu na energię elektryczną, co pozwala cieszyć się dźwiękiem i obrazem jeszcze dłużej. Złącze szybkiego ładowania USB typu C pozwala naładować baterię do poziomu 50% w ciągu zaledwie 30 minut[i], dzięki czemu w szybki i wygodny sposób zapewnia użytkownikowi zapas energii.

Jeśli chodzi o design, to Nokia 7.1 łączy w sobie w sobie świetny wygląd i zaawansowaną technologię, oferując najwyższej jakości materiały oraz wykończenie, których użytkownicy oczekują od smartfonów Nokia. Na obudowie smartfona można zaobserwować wyjątkową grę kolorów. W celu uzyskania tak głębokich i naturalnych barw, wykorzystano unikalne właściwości refrakcji szkła, które przechwytuje zarówno światło, jak i jego głębię. Nokia 7.1 emanuje wprost mistrzowskim kunsztem dzięki dwukolorowemu wykończeniu wycinanych diamentowo z anodowanego aluminium krawędzi.

Nokia 7.1 zapewnia użytkownikom większy ekran bez zwiększania rozmiaru smartfona, oferując urządzenie, które zmieści się tak samo łatwo w kieszeni spodni, jak i w dłoni. Trzymając urządzenie mamy poczucie, że jest solidne i odporne, dzięki ramie wykonanej w technologii CNC z aluminium serii 6000.

Jednak chyba dla każdego użytkownika najważniejszy w smartfonie jest porządny aparat. Tutaj Nokia również nie zawiedzie. Zastosowana w Nokia 7.1, a zaprojektowana przez ZEISS, bardzo czuła, optyka głównego aparatu (12 MP i 5 MP) z podwójną detekcją fazy, zapewniają superszybki i dokładny autofocus, a w efekcie świetne zdjęcia, w każdych warunkach oświetleniowych. Smartfon pozwala uchwycić idealne ujęcia w jakości HDR, a kadry będą ostrzejsze i wyraźniejsze.  Bez problemu można uzyskać studyjnej jakości fotografie “bokeh” z wykorzystaniem podwójnego aparatu rozpoznającego głębię ostrości, a także świetne autoportrety z wykorzystaniem przedniej kamery. Za redukcję drgań podczas filmowania odpowiada funkcja elektronicznej stabilizacji obrazu (EIS), a za świetne wspomnienia dźwiękowe, tak wierne, jakbyś nadal tam był, odpowiada przestrzenny dźwięk Nokia 360°.

Nowy interfejs aparatu z trybem ProCamera daje możliwość pełnej kontroli nad balansem bieli, czułością ISO, wartością przysłony i czasu otwarcia migawki. Wspierana przez sztuczną inteligencję przednia kamera Nokia 7.1 wprowadza funkcję rozpoznawania twarzy i umożliwia nałożenie na obraz animowanych masek 3D i filtrów. Wystarczy jedno dotkniecie na ekranie, aby uruchomić w aplikacji aparatu transmisję na żywo na YouTube i Facebook, także z użyciem nałożonych na obraz filtrów. Aplikacja aparatu pozwala też w prosty sposób uruchomić funkcje Google Lens i Motion Photos.

Nowy smartfon Nokii będzie wykorzystywał system z rodziny Android One, dostarczając wysokiej jakości oprogramowanie Google. Smartfony Nokia z Androidem One oferują dużą pojemność pamięci i świetny czas pracy na bateriach. Są także fabrycznie wyposażone w najnowsze innowacje opracowane przez Google w zakresie sztucznej inteligencji.

Nokia 7.1 przez trzy lata otrzymywać będzie comiesięczne „łaty bezpieczeństwa”, a przez dwa lata wszystkie aktualizacje systemu operacyjnego, co zagwarantowane jest w programie Android One. Dodatkowo dzięki funkcji Google Play Protect, która zapewnia skanowanie wszystkich aplikacji w sklepie oraz tych zainstalowanych w telefonie, użytkownicy są zabezpieczeni przed złośliwym oprogramowaniem. Biorąc pod uwagę wyżej wspomniane elementy można z powodzeniem uznać, że nowy smartfon Nokia 7.1 należy do najbezpieczniejszych i najnowocześniejszych smartfonów na rynku. Urządzenie będzie aktualne dzięki innowacjom dostarczanym przez Google, w tym Asystentowi Google i Zdjęciom Google z bezpłatną i nieograniczoną przestrzenią dyskową w chmurze.

Opisywany tu smartfon jest przygotowany do otrzymania najnowszej wersji systemu operacyjnego Android 9, który rozszerzy funkcje sztucznej inteligencji sprawiając, że urządzenie będzie inteligentniejsze, szybsze, a w miarę korzystania będzie uczyć się wzorców użytkowania, żeby lepiej się do nas dostosować. Funkcja Adaptive Battery ogranicza zużycie baterii przez rzadko używane aplikacje, a funkcja App Actions przewiduje, co zamierzasz zrobić, aby szybko dać ci dostęp do następnej czynności. Takie funkcjonalności jeszcze bardziej usprawniają działanie twojego urządzenia i podnoszą wygodę korzystania z systemu Android.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.