Home / Aktualności / Nokia 6.2 trafia w końcu do sprzedaży w Polsce

Nokia 6.2 trafia w końcu do sprzedaży w Polsce

HMD Global, producent telefonów Nokia, ogłosił start polskiej sprzedaży modelu Nokia 6.2, będącym pierwszym smartfonem z rodziny Nokia 6 wyposażonym w potrójny aparat wspierany przez sztuczną inteligencję i ekran PureDisplay. Urządzenie jest dostępne na naszym rynku w sieci komórkowej T-mobile.

Jako pierwszy model z serii “6” wyposażony w innowacyjny ekran z technologią PureDisplay, Nokia 6.2 zapewnia wyjątkową radość z oglądania materiałów na urządzeniach mobilnych. Dedykowany procesor wizualny Pixelworks konwertuje obraz wideo do trybu HDR w czasie rzeczywistym, oferując blisko miliard odcieni kolorów, wyższy kontrast I rozszerzoną dynamikę.

Kolejną nowością jest potrójny obiektyw aparatu, pozwalający uchwycić każdy detal, by stworzyć piękne portrety z efektem rozmycia i szerokie panoramy nieważne gdzie i kiedy – tryb nocny ze sztuczną inteligencją umożliwia nieograniczoną gotowość do robienia zdjęć gotowych do udostępnienia najbliższym. Dodatkowe przewagi nowego modelu to nagrania wideo w trybie Ultra HD, przestrzenny dźwięk czy tryb połączonych obrazów Dual-Sight.

Wszystkie funkcjonalności nowej Nokia 6.2 są zasilane mocną baterią, oferującą dwa dni żywotności na jednym ładowaniu. Oznacza to, że fani będą mogli cieszyć się muzyką, filmami, graniem w gry oraz rozmowami bez przejmowania się koniecznością częstego ładowania smartfona.

Smartfon jest lekki, a jednocześnie wytrzymały, a to za sprawą wykorzystania najnowszych polimerowych kompozytów, dwa razy mocniejszych niż poliwęglan i o połowę lżejszych od aluminium. Przy wykończeniu urządzenia wykorzystano wielowarstwowy system metalizacji, co daje imponujące uczucie gładkości, przy jednoczesnej odporności na zarysowania.

Będąc częścią programu Android One, Nokia 6.2 jest gotowa na aktualizację do systemu Android 10 i ma zagwarantowane comiesięczne uaktualnienia pakietów zabezpieczeń przez kolejne trzy lata. Co więcej, użytkownicy mają zapewnione aktualizacje systemu operacyjnego przez dwa lata, co daje pewność, że smartfon z czasem będzie stawał się coraz lepszy. Zainstalowany system Android 9 Pie zapewni wspomaganą przez sztuczną inteligencję adaptacyjną baterię, sugestie aktywności App Actions i o wiele więcej. Wbudowany przycisk Google Assistant pozwala na dostęp do osobistego asystenta za jednym dotknięciem. Nowy Ambient Mode umożliwia z kolei korzystanie z jego usług nawet wtedy, kiedy urządzenie jest podłączone do ładowania.

Co więcej, użytkownicy Nokia 6.2 otrzymają trzymiesięczny abonament Google One gratis. Dostęp do tej usługi sprawi, że nie będą musieli martwić się o swoje zdjęcia, wideo i wiadomości, które będą bezpiecznie przechowywane w chmurze. Posiadacze Nokia 6.2 w ramach członkostwa w Google One dostają ponad 100 GB pamięci w Google Drive, Gmail i Google Photos oraz dostęp do wsparcia premium od Google – wszystko we współdzielonym pakiecie rodzinnym.

Nokia 6.2 jest dostępna w kolorach czarnym i srebrnym, w wariancie pamięci 4GB/64GB i rekomendowanej cenie 1099 zł.  

NOKIA 6.2 Specyfikacja

Waga

180g
Wymiary 159.88 x 75.11 x 8.25mm
System Android 9
Rozmiar ekranu  6.3-inch
Rozdzielczość 1080 x 2340
CPU Snapdragon 636
RAM 3 lub 4GB
Pamięć masowa 32/64GB
Bateria 3,500mAh
Aparat z tyłu  16MP + 8MP + 5MP
Aparat z przodu 8MP
Gniazdo słuchawkowe Tak

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.