Home / Aktualności / Nokia 2 kolejnym członkiem rodziny smartfonów z Androidem

Nokia 2 kolejnym członkiem rodziny smartfonów z Androidem

Nokia 2HMD Global oraz Nokia nie skupiają się tylko na smartfonach z wyższej półki, ale również na tych budżetowych, czego przykładem ma być Nokia 2.

Choć na chwilę obecną nie znamy oficjalnej, udostępnionej przez Nokię specyfikację “dwójki”, to podejrzewa się, że te właśnie urządzenie zostanie wyposażone w 4,5 calowy ekran 720p (HD), jeden z wariantów procesora Snapdragon 210/212, a także 1 GB pamięci RAM oraz 8 GB pamięci masowej.

Pomimo faktu, że Nokia skupia się na wysokiej jakości kamer w swoich smartfonach, Nokia 2 ma oferować 8 Mp sensor z tyłu oraz 5 MP z przodu. Patrząc na ilość megapikseli to może niewiele, ale fiński producent już nie raz udowodnił, że pod względem jakości nie ma sobie równych.

Podejrzewa się, że Nokia 2 zostanie oficjalnie zaprezentowana już niebawem tj. 16 sierpnia podczas specjalnego wydarzenia, na którym najprawdopodobniej pojawi się też większy brat, model Nokia 8.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.