Home / Aktualności / Noct – survival horror game już we wczesnym dostępie!

Noct – survival horror game już we wczesnym dostępie!

1

Noct jest to dwuwymiarowy survival horror osadzony w post apokaliptycznej rzeczywistości, odpowiedzialne za tą produkcje jest studio C3SK, którego założycielem jest Chris Eskins.

Fundusze na produkcje gry zostały zdobyte dzięki portalowi Kickstarter. Gra aktualnie jest we wczesnym dostępie, mimo to prezentuje się imponująco.

Utrzymana jest w czarno-białej kolorystyce, a  sam gracz widzi świat gry z perspektywy lotu ptaka, przy pomocy termowizyjnej satelity.

W Noct kontrolujemy bezimiennego ocalałego z nocnej inwazji bohatera, który przemierza zniszczone przez najazd tereny, w poszukiwaniu ekwipunku umożliwiającego mu przeżycie.

Do swojej dyspozycji mamy szeroki arsenał broni, które zostały losowo rozmieszczone na mapie.

2

Sama rozgrywka prezentuje się bardzo ciekawie, poziom trudności wydaje się być zbalansowany, na swojej drodze spotykamy prostych, jak i praktycznie niemożliwych do zabicia w pojedynkę przeciwników. Po śmierci nasza postać nie odradza się, kontrolujemy natomiast następnego ocalałego.

 Stale podniesione ciśnienie zapewnia nam klimatyczna muzyka, idealnie wpasowująca  w scenerie  gry,  czarno-białego świata wypełnionego zniszczonymi samochodami, opuszczonymi budynkami oraz potworami chcącymi za wszelką cenę urozmaicić sobie nami dietę.

W trakcie rozgrywki  spotykamy na swojej drodze zróżnicowanych pod każdym względem przeciwników, poczynając od olbrzymich pająków na gigantycznych jaszczurko podobnych istotach.

Gracz ma jeden cel – nie dać sie zabić. 

W Noct możemy przemierzać świat w trybie dla jednego gracza, jak i zaryzykować dołączenie do rozgrywki dla wielu graczy, gdzie każdy może być naszym sojusznikiem, jaki i kolejnym wrogiem. 
Pełna wersja gry zostanie wydana na początku 2016 roku, na systemy Windows, Linux oraz Mac za pośrednictwem platformy Steam.

Gra zapowiada się bardzo ciekawie, w czasach gdy mamy masę gier surwiwalowych, Noct ma szansę trafić w niszę i dzięki swojemu ciekawemu połączeniu grafiki 2D z typowym dla tego typu produkcji gameplayem osiągnąć sukces.

O użytkowniku Aleksander Radwan-Pragłowski

Student Politechniki Krakowskiej, zapalony gracz, fan nowych technologii.