Home / Komputery Stacjonarne / Chłodzenie powietrzne / Niskoprofilowy cooler Hydro H5 SF od Corsair

Niskoprofilowy cooler Hydro H5 SF od Corsair

Corsair Hydro H5 SF 03Corsair zaprezentował właśnie swój najnowszy niskoprofilowy cooler Hydro H5 SF, który jak nie trudno się domyślić sprawdzi sie zarówno w małych obudowach m.in. mini ITX oraz media center.

W związku z małymi rozmiarami, nie powinno być problemu z zamontowaniem go do płyt głównych wykonanych w formacie mini-ITX, tak samo jak z odprowadzaniem ciepła za pomocą prawie bezgłośnego 120 mm wentylatora wydmuchującego, który powinien również sprostać pewnemu OC procesora.

Co równie ważne, Hydro H5 SF jest pierwszym układem z zamkniętym układem chłodzenia cieszą dedykowany komputerom SFF, a wspomniany wentylator skutecznie wydmuchuje także powietrze z okolic takich komponentów jak VRM czy chipset płyty głównej, wspomagając tym samym chłodzenie całego systemu.

Corsair postarał się również o kompatybilność tego chłodzenia z takimi konstrukcjami jak Obsidian Series 250D, Carbide Series Air 240 czyGraphite Series 380T, jak również z nadchodzącą obudową Bulldog, dostarczając tym samym możliwość grania w gry z rozdzielczością 4K na dużym ekranie, ze stosunkową ciszą. Na miedzianej stopie Hydro H5 SF znalazła się również pasta termoprzewodząca, która powinna zdjąć problem z szukaniem jej w sklepach z naszych barków.

Obudowa powinna być już dostępna u większości dystrybutorów w cenie ok. 100 dolarów, co mając na uwadze małe rozmiary oraz dużą efektywność chłodzenia i jego potencjał nie jest wygórowaną ceną.

Corsair Hydro H5 SF 02 Corsair Hydro H5 SF 01