Home / Aktualności / Nintendo ujawnia koszt subskrypcji usług sieciowych dla konsoli Switch oraz co będą zawierać

Nintendo ujawnia koszt subskrypcji usług sieciowych dla konsoli Switch oraz co będą zawierać

Nintendo Switch online services

Jak wiemy, usługi sieciowe nie były dostępne bezpośrednio z premierą konsoli Nintendo Switch, zaś dołączą do niej już niebawem. Teraz japońska firma poinformowała o kosztach z nimi związanymi oraz jakie korzyści czekają na nas.

Subskrypcja usług sieciowych Nintendo kosztować ma równowartość 20 dolarów (ok. 75 zł) na rok w przypadku płatności z góry, 4 dolary (15 zł) jeśli będziemy chcieli płacić co miesiąc, lub 8 dolarów za 3 miesiące (30 zł). Jest to zdecydowanie taniej niż konkurencyjne usługi Xbox Live oraz PlayStation Network.

Poza korzyściami w postaci zniżek na gry w sklepie Nintendo (online), komunikacją głosową, dostępem do dedykowanej aplikacji usługi sieciowe Nintendo zapewnią nam dostęp do zremasterowanych klasyków z dołączonymi usługami sieciowymi w tym m.in. Super Mario Bros. 3, Balloon Fight czy Dr. Mario. 

Na tym się chyba dobre wiadomości kończą. Usługa będzie dostępna dopiero w 2018 roku, aczkolwiek Nintendo nie określa dokładnego jej włączenia. Do tego czasu dostęp do trybu wieloosobowego (multiplayer) pozostanie bezpłatny.

Nintendo online services details

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.