Home / Aktualności / Nintendo Switch VR – nowy system rzeczywistości wirtualnej dla popularnej konsoli w urzędzie patentowym

Nintendo Switch VR – nowy system rzeczywistości wirtualnej dla popularnej konsoli w urzędzie patentowym

Wszystkie znaki na niebie i ziemi (a dokładnie w urzędzie patentowym) wskazują na to, że Nintendo pracuje nad przeniesieniem swojej konsoli Switch do wirtualnej rzeczywistości. Aplikacja patentowa dotycząca czegoś co wygląda jak urządzenie Nintendo Switch VR, została zauważona dzisiaj przez holenderską stronę internetową LetsGoDigital. Nintendo złożyło wniosek o patent w lutym 2018 r .; opublikowano go jednak dopiero 22 sierpnia tego roku. Trochę dziwią plany Nintendo co do tego systemu mając na uwadze dosyć słabe przyjmowanie się tej technologii wśród graczy oraz wcześniejsze próby wejścia firmy w 3D chociażby w postaci Nintendo 3DS.

 

Zestaw rzeczywistości wirtualnej Nintendo Switch lub, jak to opisano we wniosku, „system wyświetlania obrazu 3D i urządzenie wyświetlania obrazu 3D”, wygląda podobnie do zestawu Labo VR Nintendo jednak bez widocznego paska na głowę. Zestaw słuchawkowy jest zamiast tego trzymany przez kontroler, ale w przeciwieństwie do Labo jest wykonany z tworzywa sztucznego.

Chociaż nie otrzymaliśmy żadnego oficjalnego ogłoszenia, firma mocno naciskała na rozwój Nintendo Switch w ostatnim okresie. Ostatnia konferencja Nintendo Direct skupiała się wyłącznie na dużych wydaniach i portach skierowanych do urządzenia, w tym Overwatch i kontynuacji Deadly Premonition. 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.