Home / Konsole / Nintendo Switch (NX) – jaka będzie nowa konsola Nintendo każdy widzi

Nintendo Switch (NX) – jaka będzie nowa konsola Nintendo każdy widzi

nintendo-switch-nx

Choć do planowanej na marzec 2017 premiery konsoli Nintendo Switch (NX) pozostało jeszcze trochę czasu, koreański producent uraczył nas pierwszym zwiastunem swojego flagowego produktu.

Z filmiku, który możecie zobaczyć poniżej można zauważyć nie tylko wygląd samej konsoli, ale również jej funkcje. Najwidoczniej Nintendo celuje wraz z NX w wielofunkcyjność konsoli, czego dowodem ma być użycie zarówno stacjonarne jak i mobilne dzięki odłączanym kontrolerom.

nintendo-switch-nx-01

Nie można się też oprzeć wrażeniu, że nadchodząca konsola bardzo przypomina Nintendo Wii U, konsolę, którą tak naprawdę ten producent chce zastąpić nową wersją. Z ostatnich informacji wynika, że sercem konsoli nowej generacji od Nintendo ma być Tegra od NVIDII. Tym samym można niemalże śmiało powiedzieć, że konsola ta nie będzie konkurować ani z Xbox One, PS4 ani z nadchodzącą konsolą Project Scorpio.

Odstawiając konkurencję na bok, Nintendo NX jak widzimy z prezentacji w dalszym ciągu stawia na takie tytuły jak Mario czy Zelda. Czy to dobrze, ciężko powiedzieć. Niemniej jednak z kilkoma usprawnieniami w postaci mobilności, używania nóżki czy mocowania samochodowego w celu lepszego użycia w “terenie”, może zaowocować powrotem prawdziwych fanów tej marki.

Jeśli byśmy musieli zgadywać odnośnie ceny to postawilibyśmy na identyczną lub minimalnie niższą od tej z Wii U (800-1000 zł), jako że Nintendo Switch (NX) nie jest w stanie konkurować z mocniejszą konkurencją, a twórcy NX mają najwidoczniej w planach pozostanie na rynku konsol, jednak najwidoczniej w mobilnej niż tradycyjnej postaci.

 

Jak zwykle jesteśmy ciekawi waszej opinii na temat Switch. Czy na podstawie filmiku można wywnioskować, że konsola nowej generacji od Nintendo ma wystarczająco wigoru aby pozostać na rynku? 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.