Home / Aktualności / Nintendo Switch (model OLED) zadebiutuje już 8 października

Nintendo Switch (model OLED) zadebiutuje już 8 października

Nintendo Switch (model OLED) to nowy, zaktualizowany model konsoli, którą japoński producent zamierza wypuścić na rynek już 8 października. Ma ona ogólny rozmiar zbliżony do systemu Nintendo Switch, ale z większym, 7-calowym ekranem OLED o żywych kolorach i wyraźnym kontraście. Nintendo Switch OLED jest również wyposażony w szeroką, regulowaną podstawkę do trybu stołowego, nową stację dokującą z przewodowym portem LAN, 64 GB pamięci wewnętrznej i ulepszony dźwięk do gry ręcznej i tej na biurku.

Podobnie jak Nintendo Switch, Nintendo Switch OLED pozwala graczom grać na telewizorze i dzielić się odłączanymi kontrolerami Joy-Con, zapewniając rozrywkę dla wielu graczy od razu po wyjęciu z pudełka. I podobnie jak Nintendo Switch i Nintendo Switch Lite, nadchodzący Switch OLED, można zabrać ze sobą. Dostępny będzie również futerał i zestaw ochraniaczy ekranu dla tego właśnie modelu.

Switch OLED zadebiutuje jak wspomnieliśmy na wstępie 8 października, w tym samym dniu co gra Metroid Dread, kolejny wpis sagi 2D Metroid, która rozpoczęła się od oryginalnego Metroid na NES. Dzięki żywemu ekranowi OLED i ulepszonemu dźwiękowi rozpoczynanie najnowszej przygody międzygalaktycznego łowcy nagród Samusa Arana w Metroid Dread w trybie ręcznym lub stołowym będzie jeszcze bardziej wciągające.

Model OLED Nintendo Switch według producenta pozwoli graczom doświadczyć ulepszeń we wszystkich trzech trybach gry:

Tryb TV: Po ustawieniu konsoli w stacji dokującej, gracz  uzyska możliwość grania w gry Nintendo Switch na telewizorze. Korzystając z wbudowanego przewodowego portu LAN, gracze będą mogli cieszyć się innym sposobem łączenia się online w trybie TV, który  dotychczas ograniczał się do bezprzewodowego Wi-Fi. Jak wiemy połączenie bezprzewodowe potrafi być zawodne, w związku z czym przewodowa możliwość łączenia konsoli z siecią jest bardzo mile widziana.

Tryb stołowy: Po odwróceniu podstawki z tyłu systemu i użyciu ekranu systemu do grania w gry wieloosobowe za pomocą dwóch kontrolerów Joy-Con pozwala graczom swobodnie przechylać system i regulować kąt widzenia, dzięki czemu łatwiej są oni w stanie widzieć ekran konsoli

Tryb ręczny: W tym trybie gracze mogą przenieść system gdziekolwiek chcą i grać w trybie ręcznym i w trybie lokalnym (lub online) ze znajomymi. 

Po premierze na początku października, system będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych:

  • Biały zestaw Nintendo Switch (model OLED), w którym znajdują się białe kontrolery Joy-Con, czarna jednostka główna oraz biała stacja dokująca.
  • Nintendo Switch (model OLED) neonowo-czerwony/neonowoniebieski zestaw, który zawiera neonowoczerwone i neonowoniebieskie kontrolery Joy-Con, czarną jednostkę główną i czarną stację dokującą.

Wszystkie wcześniej wydane Joy-Con na Nintendo Switch są kompatybilne z nowym, OLED-owym modelem. Podobnie jest z biblioteką gier Switcha. 

Użytkowników posiadających obecną wersję Switch ucieszy informacja, że transfer gier jest bardzo prosty i opisany szczegółowo na stronie https://support.nintendo.com/.

Nintendo Switch (model OLED) zadebiutuje w sugerowanej cenie detalicznej 350 dolarów.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.