Home / Aktualności / Nintendo oficjalnie zaprezentowało Switch Lite – wylacznie mobilna wersje swojej konsoli

Nintendo oficjalnie zaprezentowało Switch Lite – wylacznie mobilna wersje swojej konsoli

Nintendo oficjalnie zaprezentowało Switch Lite, obsługiwaną wersję swojej flagowej konsoli – lżejszą, z mniejszą ramką i mającą ekran dotykowy o przekątnej 5,5 cala. Konsola nie posiada odłączanych kontrolerów, a po lewej stronie znajduje się tradycyjny D-pad. Reszta jest bliźniacza podobna do oryginalnego Switcha.

Nintendo twierdzi, że bateria w Lite wytrzyma od trzech do siedmiu godzin, co jest tylko nieznacznie lepszym wynikiem niż flagowy produkt Switcha o długości 6,5 godziny. Switch Lite jest urządzeniem podręcznym, więc nie jest wyposażony w stację dokującą lub podpórkę. Co więcej, nie ma on portu HDMI i nie może połączyć się z telewizorem, ani nie jest kompatybilny z istniejącą stacją dokującą Switcha. Jedyną rzeczą, której możesz użyć w bieżącej konfiguracji są kontrolery Joy controler, które mogą łączyć się bezprzewodowo ze Switchem Lite. Jest to ważne, ponieważ Joy-Cons są wymagane w przypadku, gdy gra nie obsługuje trybu ręcznego jak np. ma to miejsce w 1-2-3 Switch. Kolejnym nieudogodnieniem może się okazać konieczność ładowania wspomnianych kontrrolerów, gdyż w przeciwieństwie do normalnego Switcha, nie ma gdzie ich podłączyć do konsoli.

Nintendo jeszcze nie ujawniło szczegółowych specyfikacji, ale można porównać obie konsole na oficjalnej stronie.

Switch Lite będzie dostępny od 20 września w cenie ok. 760 zł a więc niewiele mniej niż pełnoprawny Switch. W sprzedaży pojawi się w trzech kolorach: żółtym, szarym i turkusowym. Nintendo wypuszcza także specjalną edycję Pokemon nazwaną Zacian i Zamazenta Edition (zdjęcia poniżej), dostępną 8 listopada.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.