Home / Konsole / Nintendo oficjalnie zaprezentowało konsolę Switch

Nintendo oficjalnie zaprezentowało konsolę Switch

Nintendo SwitchPodczas oficjalnej prezentacji, Nintendo zaprezentowało swoją nadchodzącą konsolę Switch, która jak już zapewne słyszeliście nastawiona jest na “mobilność”. Konsola ma pojawić się jednocześnie na całym świecie już niebawem, bo 3 marca i kosztować ma równowartość 299 dolarów, co po części zastanawia, ale o tym nieco później.

Switch sprzedawany będzie z dwoma odłączanymi kontrolerami oraz bazą do połączenia konsoli z naszym TV. Jeśli chodzi o specyfikację to jak podejrzewano wcześniej, Nintendo nie będzie konkurowało pod względem mocy ze znacznie mocniejszymi Xbox One S, PS4 Pro czy nawet konsolami Xbox One czy PS4 / Slim.

Sercem nowej konsoli Nintendo będzie zmodyfikowany procesor NVIDIA Tegra mający dostarczyć “niesamowitych wrażeń”, aczkolwiek nie oczekujmy czegoś podobnego co oferuje konkurencja.

Na temat dokładnej specyfikacji Switcha niewiele jednak powiedziano, bardziej skupiono się na jego przenośnej części, która oferować ma 6,2 calowy ekran 720p i zapewniać do 2,5-6 godzin zabawy. W konsoli znalazło się 32 GB pamięci masowej (pamiętacie może wersję Wii U z taką samą jej ilością?) oraz slot kart microSD, który pamięć tą może dodatkowo powiększyć.

Nintendo Switch 01Kontrolery JoyCon posiadać mają szereg sensorów oraz force feedback, ale to w zasadzie żadna nowość. Przycisk umożliwiający szybkie zrzuty ekranu i współdzielenie ich na mediach społecznościowych, który się na nich pojawi może co najwyżej spowodować delikatny uśmiech na waszej twarzy. Funkcja nagrywania ma pojawić się w przyszłości (kiedy – tego nie wiadomo). W zestawie z konsolą Switch otrzymamy również kamerę IR wyłapującą ruch rąk gracza.

Kupując konsolę Nintendo otrzymamy możliwość grania w gry na całym świecie (nie będzie blokady regionu), aczkolwiek jak się dowiadujemy japońska firma planuje rozszerzenie dla niej płatnych serwisów. W jaki sposób, tego na chwilę obecną nie wiadomo.

W okolicach premiery (dokładnie 28 kwietnia) pojawi się ponadto odświeżona wersja gry z Wii U, a mianowicie Mario Kart 8 nazwane tym razem Mario Kart 8 Deluxe. Wśród innych gier dedykowanych Switchowi znajdą się m.in. Legend of Zelda: Breath of the Wild (3 marca), Super Mario Odyssey (Święta Bożego Narodzenia 2017 holiday), Splatoon 2 czy wiele innych.

Nie wiem jak wam, ale nam Switch nadal wygląda na odświeżonego Wii U, zarówno pod względem specyfikacji jak i dostępnyh na nią gier. Dziwi fakt, że Nintendo nadal promuje swój produkt Mario, Zeldą i podobnymi tego rodzaju produkcjami. Nie są one złe, ale “ile można”?

 

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.