Home / Konsole / Nintendo kończy produkcje Wii U – przygotowuje miejsce dla Switch

Nintendo kończy produkcje Wii U – przygotowuje miejsce dla Switch

nintendo-wii-u

AKTUALIZACJA: Informacje odnośnie najbliższego zakończenia produkcji Nintendo Wii U okazały się nieprawdziwe. Producent poinformował właśnie, że w obecnym stadium nie ma w planach kończenia produkcji tej konsoli, tudzież rozwiał wątpliwości związane z jej przyszłością. 

Zgodnie z domysłami oraz planami firmy Nintendo, w tym tygodniu zakończy się produkcja konsoli Wii U, przygotowująca miejsce Switch – konsoli nowej generacji, która ma zadebiutować na początku 2017 roku.

Od rozpoczęcia produkcji w listopadzie 2012 roku, czyli cztery lata temu, Nintendo sprzedało ponad 13,36 miliona Wii U. Mając na uwadze inne konsole (nie tylko tego producenta) to dosyć mało. Zdaniem wielu winowajcą jest dosyć uboga biblioteka gier, wydajność konsoli oraz jej cena, która nadal oscyluje w granicach 1000-1200 zł.

Jak podaje Nintendo, firma planuje sprzedać dodatkowe 240 tys. egzemplarzy Wii U do czasu premiery konsoli Switch, co doda się do całkowitej puli 800 tys.W planach nie ma zakończenia produkcji modelu 3DS, sugerujące inne niż mobilne skupienie się Switcha.

Mając na uwadze duże podobieństwo Switch do Wii U, co myślicie o przyjęciu się nowej konsoli? 

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.