Nintendo Classic MiniNintendo Classic Mini to coś co na pierwszy rzut oka przypomina oryginalny system NES sprzed lat, a który według wielu fanów powinien pojawić się już dawno temu. Co prawda istnieje wiele emulatorów, ale uważamy, że oryginału nic nie zastąpi, do teraz.

Pochodzące od samego Nintendo kompaktowe wcielenie Nintendo Entertainment system (NES) – Classic Mini z 30 zainstalowanymi grami to kosztująca 50 funtów mini konsola (na razie pojawiła się m.in. w Wielkiej Brytanii), która oczywiście zawiera odpowiedni pad. Dodatkowy kontroler można zakupić za jedyne 8 funtów. Jeśli macie pada od Wii U, to również będziecie go mogli wykorzystać, tym samym oszczędzając kilka funciaków.

Mini retro konsola pojawi się już 11 listopada tego roku w sieci Amazon, Game i kilku innych sklepach. Niestety z uwagi na wiek tradycyjnego NES-a, nie doświadczymy zbyt dużego wyboru gier, aczkolwiek prawdziwy fan nie samymi grami żyje, a poza tym można mieć nadzieję, że później pojawią się odpowiednie modyfikacje.

Nintendo Classic Mini 01