Home / Aktualności / Nintendo 64 portable – drugie życie retro konsoli

Nintendo 64 portable – drugie życie retro konsoli

Nintendo 64 portable
Nintendo 64 portable to niezaprzeczenie wielka nadzieja dla niemałej rzeszy fanów retro konsoli N64, która swoją świetność ma już poniekąd za sobą. Pomimo wielkiego, ciężkiego kontrolera, czy nie najlepszej grafiki należy się zgodzić z faktem iż konsola ta nie była zbytnio mobilna.

Nintendo 64 portable

Jak możemy przeczytać na jednym z forum  Bacman retro console modding,  zmodyfikowane Nintendo 64 portable wspierać ma zarówno rozszerzenia oraz pakliety Rumble (coś na styl force feedback powodujące wibracje kontrolera). Prezentujący tam swoją kreatywność Hacker Bungle pokazuje również jak zmodyfikował on przyciski , oryginalny pad kierunkowy z Nintendo, pamięć wewnętrzną oraz 3,5 calowy ekran.

Choć nie wygląda to aż tak profesjonalnie jak w PS Vita, lub chociaż jak w Nintendo 3DS, to jesteśmy na to w stanie przymknąć oko ze względu na chęci takiej modyfikacji. Gdyby pomysł ten ujrzał światło dzienne i znalazł się w masowej produkcji, jego wygląd z pewnością by się zmienił.

Jak twierdzi Bungle, Nintendo 64 portable nie jest jego pierwszym projektem gdyż ma już on w swoim dorobku trzy kolejne. Zapewnia on także iż kolejne modyfikacje są już w drodze. Można się zatem spodziewać lepszych i ciekawszych rzeczy w przyszłości. Trzymamy kciuki za postępy w tym temacie.