Home / Konsole / Nintendo 2DS XL – odmienna od poprzednika przenośna konsola już w lipcu

Nintendo 2DS XL – odmienna od poprzednika przenośna konsola już w lipcu

Nintendo 2DS XL

Nowo zapowiedziana odmiana przenośnej konsoli Nintendo 2DS XL, to wbrew oczekiwaniom bliższy kuzyn 3DS niż by się to mogło wydawać. Pozbawione funkcjonalności 3D, lecz nawiązujące do jego wyglądu, konsola ma spore szanse na przejęcie serca graczy, szczególnie gdy spojrzymy na jego cenę oraz plany Nintendo co do jej przyszłości.

Jak zapewne wiecie, 2DS pomimo sporej funkcjonalności która oferowało, nie było zbyt poręczną konsolą, którą z pewnością do kieszeni schować nie mogliśmy. Najnowsze wcielenie 2DS z kolei dzięki zaczerpnięciu designu od wspomnianego 3DS-a jest bardziej poręczne, ma większy ekran, a poza tym konsola jest od swojego kuzyna nieco lżejsza i wspiera NFC dla Amiibo . Co więcej, Nintendo zatroszczyło się o możliwość uruchamiania gier z 3DS na 2DS XL, dzięki czemu biblioteka gier najnowszej konsoli się powiększyła, co powinno usatysfakcjonować tych, których na Switcha po prostu nie stać (biblioteka 3DS to ponad 1000 tytułów).

Na opisywaną tu konsolę zadebiutuje też Hey Pikmin, dwuwymiarowa gra z kontrolą dotykiem, w której będziemy zarówno musieli pokonywać wrogów, co rozwiązywać zagadki. Dla fanów tego ostatniego przygotowano także Dr Kawashima’s Devilish Brain Training.

Cena Nintendo 2DS XL nie jest zła i wynosić ma 150 dolarów, a ona sama pojawić się na europejskim rynku już niebawem bo 28 lipca. Poprzednie 2DS ma nieco stanieć, aczkolwiek mając na uwadze gorszą mobilność, nie jesteśmy pewni czy warto ją teraz rozważać. Nie znane też są plany rozwojowe wspomnianego 3DS XL, który od względem nadchodzącej konsoli oferuje praktycznie tylko dodatkowy wymiar. Warto też wspomnieć, że najnowsza konsola pojawić się ma w interesującej gamie kolorów, w tym w czarno-turkusowej (zdjęcie powyżej) czy biało-pomarańczowej.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.