Home / Aktualności / Niezwykle efektywny wizualnie pokaz możliwości silnika graficznego Unreal Engine 5 na PlayStation 5

Niezwykle efektywny wizualnie pokaz możliwości silnika graficznego Unreal Engine 5 na PlayStation 5

Epic Games zaprezentowało właśnie zwiastun 5 wersji swojego uznanego w branży silnika Unreal Engine nazwanego „Lumen in the Land of Nanite”. Udostępnione demo jest niezwykle zadziwiające, jeśli chodzi o otoczenie i szczegółowość postaci. Unreal Engine 5 będzie zawierał nowy silnik przetwarzania geometrii, który Epic nazywa Nanite. Ma on zapewnić automatyczny strumień i skalowanie wielokątów, eliminując w ten sposób potrzebę opracowywania poziomów LOD dla poszczególnych zasobów. Kolejnym, równie imponującym ulepszeniem jest silnik globalnego oświetlenia Lumen, który oszczędza programistom konieczności ręcznego przygotowywania map oświetenia, uwzględniających każdą drobną zmianę oświetlenia sceny. Globalny system oświetlenia sprawia, że ​​zmiany warunków oświetleniowych są płynne i zintegrowane, jak to tylko możliwe. Próbkę tego można zobaczyć już w wersji 4.25. Mowa tu o Niagara VFX i systemach niszczenia Chaos.

Unreal Engine 5 ma mieć premierę na początku 2021 roku, a Firma Epic Games ogłosiła już, że ich niezwykle popularna gra Fortnite będzie wykorzystywała właśnie ten silnik, co ma sens, biorąc pod uwagę, że jest on szczególnie zoptymalizowany dla komputerów PC i konsol nowej generacji, które staną się trzonem rozwoju gier. Poniżej możecie podziwiać próbkę możliwości Unreal Engine 5 działającego w czasie rzeczywistym na konsoli PlayStation 5. Mając to na uwadze można podejrzewać, że Xbox serii X również zyska takie jak nie lepsze efekty z uwagi na nieco lepszą specyfikację  i moc przerobową.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.