Home / Aktualności / Nietuzinkowa obudowa Z-Machine 500, coolery i zasilacze czyli nowości Zalmana

Nietuzinkowa obudowa Z-Machine 500, coolery i zasilacze czyli nowości Zalmana

W trwających dziś targach Channel Trends+Vision biorą udział resellerzy z ponad dwudziestu krajów w tym znany koreański producent Zalman. Wśród jego nowości znalazły się m.in. obudowy PC, układy chłodzenia, wentylatory i zasilacze.

W ciekawszej a przynajmniej bardziej oryginalnej grupie uwagę przyciąga nietuzinkowa obudowa Z-Machine 500 (zdjęcie główne powyżej). Jest to konstrukcja stworzona z myślą o high-endowych komputerach do gier. Jej atutem może być nie tylko nietypowy design, lecz także przestronność wnętrza. Producent chwali się, że umożliwia ona instalację kart graficznych o długości do 400 mm i układów chłodzenia o wysokości 210 mm, czyli około 40 – 50 mm wyższych niż standardowo. W komplecie znajduje się pięć wentylatorów ARGB.

Aktywne układy chłodzenia obejmują modele z różnych segmentów wydajnościowych. Oprócz modelu CNPS 20X (którego test przeprowadził niedawno Gamers Nexus z całkiem niezłym rezultatem) dla najmocniejszych procesorów można zobaczyć m.in. oferowany w dwóch wariantach kolorystycznych CNPS 16X, wyposażony w efektowne podświetlenie RGB LED. Nie brakuje także modeli dla mniej wymagających i budujących miniaturowe komputery HTPC. Dla nich przygotowano chłodzenie CNPS 80G, którego wysokość wynosi niecałe 62 mm.

W programie znalazły się także zasilacze. Oprócz przystępnych cenowo wariantów z certyfikatami 80 Plus i 80 Plus Bronze producent prezentuje jednostki dla topowych komputerów. Mowa o serii ARX, która może się pochwalić pełną modularnością, certyfikatem 80 Plus Platinum (efektywność do 94%) i mocą do 1200 W. Oczko niżej znajdują się zasilacze z linii EBT II, które są równie mocne, wyposażone w duże (135 mm) wentylatory i oferujące sprawność opatrzoną certyfikatem 80 Plus Gold.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.