Home / Aktualności / Niestandardowe wersje nadchodzących kart graficznych AMD RX 5500 XT od ASRock i Gigabyte

Niestandardowe wersje nadchodzących kart graficznych AMD RX 5500 XT od ASRock i Gigabyte

Niestandardowe wersje nadchodzących kart graficznych AMD  od partnerów AIB – ASRock i Gigabyte, zostały zauważone przez portal VideoCardz. Karty posiadają niestandardowe rozwiązania chłodzące i oparte są na krzemie Navi 14. Na przykład RX 5500 XT Challenger ASRocka jest kartą graficzną, która dołączy do czołowej marki Phantom Gaming tej firmy. Challenger D 8G OC (który będzie również dostępny w 4 GB pamięci VRAM) ma podwójną szczelinę, podwójny wentylator z czarną osłoną i żółtymi akcentami i jest fabrycznie podkręcony do 1737 MHz. Wśród portów I / O znajdują się 3 złącza DisplayPort i 1 złącze HDMI.

Z kolei karty RX 5500 XT GAMING OC od Gigabyte to wyposażone są w potrójny wentylator WindForce 3X. Gaming OC ma również podkręconą częstotliwość 1737 MHz, a zarówno on, jak i RX 5500 XT OC posiadający podwójny wentylator, będą dostępne zarówno w pojemnościach 4 GB, jak i 8 GB VRAM. I / O jest taki sam dla obu kart: 3x DisplayPort i 1x HDMI.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.