Home / Komputery mobilne i tablety / Nieoficjalne wyniki wydajności mobilnych układów GeForce GTX 1070

Nieoficjalne wyniki wydajności mobilnych układów GeForce GTX 1070

mobilny GeForce GTX 1070

Coraz bliżej oficjalnej premiery mobilnych układów GeForce GTX 1070, aczkolwiek nikt tak naprawdę nie zna dokładnej ich premiery poza zarządem firmy NVIDIA.

Niemniej jednak jednemu z serwisów internetowych laptopmedia udało się uzyskać przedpremierowe modele laptopów z tym właśnie układem graficznym i poddać je testom. Z przeprowadzonych benchmarków wynika, że GTX 1070 w laptopie radzi sobie całkiem, a nawet bardzo dobrze w 1080p, co pozwala domyślać się przyzwoitych klatek nawet w rozdzielczości 4K, oczywiście po podłączeniu do niego zewnętrznego monitora wspierającego taką rozdzielczość.

Sam układ został przetestowany w takich grach jak Tomb Raider (domyślamy się, że chodzi o Rise of Tomb Raider), GTA V, F1 2015Shadow of Mordor i Hitman oraz porównany do jego desktopowego odpowiednika, jak również mobilnego GTX 980 i 980M. 

GeForce GTX 1070 nie będzie z pewnością jedynym wydajnym układem Pascal, który trafi do urządzeń mobilnych, jako że GTX 1080 powinien pojawić się w nich niedługo po nich lub nawet w tym samym czasie.