Home / Aktualności / Nie czekając na CES Samsung zaprezentował kilka nowych monitorów – Neo G9, Odyssey G95SC, ViewFinity S9 czy M80C

Nie czekając na CES Samsung zaprezentował kilka nowych monitorów – Neo G9, Odyssey G95SC, ViewFinity S9 czy M80C

Najprawdopodobniej z powodu chęci wyprzedzenia konkurencji Samsung zaprezentował mnóstwo nowych monitorów przed targami CES 2023, które rozpoczynają się w tym tygodniu. Najważniejszym pokazanym modelem jest następca 49-calowego Odyssey Neo G9 o wartości 2499 USD – Odyssey Neo G9 zwiększający rozmiar ekranu do „jedynych” 57 cali. Co niektórzy z was zapewne zauważą, że Samsung pokazywał Neo G9 w listopadzie, kiedy pojawił się w ramach transmisji na żywo AMD Together We Advance_Gaming gdzie zaprezentowano karty graficzne Team Red z obsługą RNDA 3.

Monitor Neo G9 jest wyposażony w DisplayPort 2.1 i chociaż jest reklamowany jako wyświetlacz 8K, rozdzielczość monitora ultraszerokokątnego 32: 9 dotyczy tylko wymiaru poziomego, co daje 7680 x 2160, czyli około połowy liczby pikseli prawdziwego 8K. Podobnie jak jego poprzednik, model ten jest zakrzywionym monitor Mini-LED z częstotliwością odświeżania 240 Hz, czasem reakcji 1 ms, współczynnik kontrastu 1 000 000: 1 i obsługą HDR 1000. Nie znamy jeszcze ceny ale spodziewać się średniego kredytu na jego zakup.

 

Odyssey G95SC

Samsung zaprezentował także monitor Odyssey G95SC (powyżej), 49-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 5120 x 1440, który według producenta jest pierwszym na świecie monitorem OLED do gier o proporcjach 32:9. Ma wiele wspólnych specyfikacji z nadchodzącym 34-calowym Odyssey G8 QD-OLED, w tym wykorzystanie technologii QD-OLED, czas reakcji 1 ms, krzywą 1800R, adaptacyjną synchronizację, AMD FreeSync Premium, obsługę Samsung Gaming Hub i VESA. Nie mozna zapomnieć też o certyfikacie HDR True Black 400. Większy monitor ma również wyższą częstotliwość odświeżania 240 Hz — Odyssey G8 QD-OLED osiąga maksynalnie 175 Hz.

Jeśli chodzi o porty, oba monitory oferują ładowanie Mini DisplayPort, Micro HDMI 2.1 i USB-C o mocy do 65 W. Ponownie, Samsung nie ogłosił jeszcze żadnych cen wspomnianych modeli.

 

Samsung ViewFinity S9

W innym miejscu Samsung ogłosił swój pierwszy monitor 5K, 27-calowy ViewFinity S9, który oferuje rozdzielczość 5120 x 2880 na wyświetlaczu IPS, 99-procentowe pokrycie gamy kolorów DCI-P3 i obsługę HDR 600. Skierowany do twórców monitor ma również kamerę internetową 4K, porty HDMI, DisplayPort, USB-C i można go skalibrować za pomocą aplikacji SmartThingsApp i aparatu w smartfonie.

 

Inteligentny monitor M80C

Wreszcie jest zaktualizowana wersja inteligentnego monitora Samsunga. Firma wydała kilka wersji tego wyświetlacza, który stara się łączyć najlepsze elementy nowoczesnych inteligentnych telewizorów i monitorów. Nowy inteligentny monitor M80C ma 32-calowy wyświetlacz 4K, współczynnik proporcji 16:9 i odłączaną kamerę SlimFit. Jest też nowa funkcja personalizacji i, podobnie jak inne modele, może uruchamiać aplikacje Microsoft Office 365 za pośrednictwem maszyny wirtualnej bez konieczności połączenia z komputerem.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.

Odpowiedz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

*