Home / Telefonia mobilna / Nexus X Shamu / Nexus 6 osiągnął imponujący wynik w teście Geekbench

Nexus X Shamu / Nexus 6 osiągnął imponujący wynik w teście Geekbench

Nexus 6
Nexus X Shamu / Nexus 6 czyli nadchodzący Nexus od Motoroli według ostatnich informacji ma nadal zostać zaprezentowany w tym miesiącu.

Już teraz wyciekły jednak do sieci wyniki testu Geekbench 3.2 w którym widać jak potężne i wydajnym urządzeniem będzie phablet Nexus 6. Mamy jednak nadzieję, że wyniki okażą się oryginalne a nie “napompowane” jak to miało miejsce w przypadku niektórych produktów Samsunga.

Patrząc na wyniki możecie zauważyć, że zarówno wydajny Galaxy Note, jak i duma Apple czyli iPhone 6 tracą dobre kilkaset punktów. Galaxy S5, LG G3 czy HTC One (M8) są w jeszcze gorszej sytuacji.

Ten póki co największy smartfon, lub phablet jak powinno się go nazwać jest dotychczas największym urządzeniem tego typu na jakie zdecydowało się Google. Nieznacznie będzie on ustępował wymiarami od Nexusa 7, który był również jednym z najwydajniejszych tabletów kiedy trafił na sklepowe półki.

Nexus 6 aka Nexus X “Shamu” ma posiadać 5,9 calowy ekran QHD (2560 x 1440 pikseli), procesor Snapdragon 805, 3 GB pamięci RAM. System operacyjny to oczywiście Android L (o ile będzie w pełni ukończony do daty premiery).