Home / Aktualności / Nexus 9 – najnowszy tablet Google już w sklepie Play Store

Nexus 9 – najnowszy tablet Google już w sklepie Play Store

Google Nexus 9
Google umieściło właśnie swój najnowszy tablet w sklepie Play Store i choć na razie jest to tylko model z Wi-Fi (16 lub 32 GB), to wersja LTE ma być oferowana w sprzedaży już niebawem.

Nexus 9 stworzony przez firmę HTC pojawił się na rynkach na całym świecie po niedawnej premierze tego tabletu i może pochwalić się bardzo dobrą specyfikacją.

Wśród niej można wymienić 8,9 calowy ekran z rozdzielczośćią 2048 x 1536 pikseli, 64 bitowy procesor NVIDIA Tegra K1 taktowany zegarem 2,3 GHz, 2 GB pamięci RAM, 192 rdzeniowy układ graficzny z rodziny Kepler, 8 MP kamerę tylną i 1,6 MP z przodu jak również potężną 6700 mAh baterię. Całość napędzana jak wiadomo najnowszym systemem operacyjnym Android Lollipop.

Tablet Nexus 9 posiada również dwa głośniki stereo umieszczone z przodu, jak również szereg czujników ora GPS, żyroskop czy akcelometr które z pewnocią przydadzą się w grach czy podczas nawigacji.

Nowy Nexus dostępny ma być w kolorach czarnym indygo, białym księżycowym oraz piaskowym (Black Indigo, Lunar White, Sand). Cena urządzenia to ok. 1700 zł za wersję 16 GB oraz 2000 zł za 32 GB wariant.

Nexus 9 16GB specyfikacja