Home / Telefonia mobilna / Nexus 6P – to już chyba finalny wyciek informacji przed premierą

Nexus 6P – to już chyba finalny wyciek informacji przed premierą

Nexus 6P

Bez wątpienia premiera najnowszego Nexusa, w tym Nexus 6P wyprodukowanego dla Google przez Huawei, mająca nastąpić już jutro miała być pełnym zaskoczenia i emocji wydarzeniem.

Jednak z uwagi na nie tylko te, lecz wcześniejsze wycieki informacji, pozostanie już chyba niewiele na tej, nieco oskubanej kaczce do pokazania.

Nexus 6P 01

Z najnowszych informacji wynika bowiem, że nowy Nexus 6P będzie posiadał aluminiową obudowę wykonaną z jednego kawałka metalu i krył w sobie 5,7 calowy ekran WQHD (2560 x 1440), procesor Snapdragon 810 w wersji 2.1, 3GB pamięci RAM, 12,3 MP kamerę główną z przesłoną f/2.0 (wielkość pikseli 1,55 μM) oraz 8 MP kamerę z przodu urządzenia (wielkość pikseli 1.4 μM).

Nowy smartfon Google ma oferować także inne korzyści, w tym jedną z najpojemniejszych w tego typu urządzeniach baterię 3450 mAh z funkcją szybszego łądowania Quick Charge od Qualcomm, szkło Gorilla Glas 4 czy w końcu USB 3.1 typu C.

Niezaprzeczalnym atutem okazać się ma także użycie dwóch głośników umieszczonych z przodu oraz czytnika linii papilarnych z tyłu urządzenia, dzięki czemu Nexus 6P dołączy do grona bardziej bezpiecznych urządzeń na rynku.

Nowy Nexus od Huawei pojawi się w wersjach kolorystycznych grafitowym, srebrnym, białym oraz złotym i odmianach z pamięcią 32GB, 64GB i 128GB i ważył będzie 178g.

Tak więc widzicie, mamy już chyba wszystko na talerzu. Teraz przyjdzie nam czekać tylko na premierę drugiego modelu czyli Nexys 6X.

Nexus 6P 02 Nexus 6P 05 Nexus 6P 04 Nexus 6P 03