Home / Aktualności / Netfliksowa wersja serii Wiedźmina z premierą pod koniec tego roku

Netfliksowa wersja serii Wiedźmina z premierą pod koniec tego roku

Sezon pierwszy z serii Wiedźmina będzie emitowany w Netflix w czwartym kwartale 2019 roku. Termin ten został ogłoszony przez głównego oficera ds. treści Teda Sarandso podczas ostatniego spotkania zarządu Netflixa z inwestorami.

Biorąc pod uwagę początkowe raporty stwierdzające, że serial może nie pojawić się wcześniej niż w 2020 roku, jest to z pewnością dobra wiadomość. Oczywiście, jak wszystko w życiu, mogą pojawić się opóźnienia, ale mimo tego zagrożenia nadal będziemy trzymać kciuki za planowaną datę premiery (a raczej okres).

Netflix zamówił osiem odcinków na pierwszy sezon, a finał serii zakończył się w sierpniu 2018 roku. Obecnie w produkcji na Węgrzech, aktor Man of Steel – Henry Cavill zagra jako Geralt z Rivii. Anna Shaffer wcieli się w Triss Merigold, natomiast Freya Allan i Anya Chalotra odpowiednio przedstawiają Ciri i Yennefer. Eamon Farren (Twin Peaks) występuje z kolei jako Cahir, Joey Batey (Knightfall) jako Jaskier, Lars Mikkelsen (House of Cards, Sherlock) jako Stregobor, Royce Pierreson (Wanderlust) jako Istredd, Maciej Musiał (1983) jako Sir Lazlo i Wilson Radjou -Pujalte (Jamillah i Aladdin, Dickensian) jako Dara.

Co by nie było obsada jest dosyć interesująca, aczkolwiek nie ukrywamy, że wolelibyśmy zobaczyć choć część obsady z Polski. A co wy sądzicie o aktorach występujących w serialu oraz dacie premiery?

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.