Home / Aktualności / Natec Lynx – nowe głośniki zasilane z portu USB

Natec Lynx – nowe głośniki zasilane z portu USB

Problemem wielu laptopów jak wiadomo są słabe i ciche głośniki. Jednak i na to jest dosyć proste rozwiązanie w postaci głośników zasilanych przez port USB, np. takich jak te zaprezentowane przez Nateca, model Lynx.

Natec Lynx to nowy model przeznaczony głównie do zastosowań biurowych. Są to dwa dwudrożne głośniki, które zostały wyposażone w 40-milimetrowe przetworniki, dość duże jak na kompaktową formę całego urządzenia. Cechą charakterystyczną są tu dodatkowe, znajdujące się na bokach obudowy tzw. wibrujące membrany, mające zapewnić lepszą jakość tonów niskich. Łączna moc zestawu wynosi 6 W, co wydaje się być wartością w zupełności wystarczającą dla głośników tej klasy.

Obudowa Lynx wykonana jest z plastiku, a ich fronty pokryto efektownym szczotkowanym plastikiem, dzięki czemu prezentują się dość atrakcyjnie i nowocześnie. Przewód zasilający ma 1,5 metra, a kabel łączący zestaw wynosi 130 cm. Pozwala to swobodnie rozmieścić głośniki na biurku według własnego uznania.

Model Natec Lynx są zasilane z portu USB. Jak przekonuje producent świetnie sprawdzą się poza biurem, użyte np. wraz z laptopem. Korzystając z power banku, można je również wykorzystać wraz z telefonem. Dla przesyłania sygnału audio Natec Lynx wykorzystują typowe podłączenie poprzez 3,5 mm mini-jack.

Produkt jest dostępny na rynku w wyjątkowo niskiej i atrakcyjnej cenie 39 zł. Na rynku ciężko znaleźć podobne rozwiązanie w cenie poniżej 50 zł. 

Specyfikacja:

 

Głośniki:

  • Moc RMS: 2 x 3 W
  • Impedancja: 4 Ohm
  • Przetworniki: 40 mm
  • dodatkowe wibrujące membrany dla lepszego basu
  • Odstęp sygnału od szumu: 60 dB
  • Zasilanie przez USB
  • Podłączenie audio: mini-jack 3,5 mm
  • Długość kabla: 1,3 m

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.