Home / Aktualności / Naprawdę obiecująca gra Trash Sailors od fluckyMachine pojawi się już 16 grudnia

Naprawdę obiecująca gra Trash Sailors od fluckyMachine pojawi się już 16 grudnia

Trash Sailors, ręcznie rysowana, kooperacyjna przygoda żeglarska, w której odkrywcy poruszają się po niebezpiecznych wodach w samym środku apokalipsy, trafi na Steam, Epic Games Store i GOG dla Windows PC w czwartek, 16 grudnia. Developer fluckyMachine i wydawca tinyBuild zapraszają również na wyprawę posiadaczy PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One i Nintendo Switch, którzy na pokład żeglarskiego chaosu wkroczą już w 2022 roku.

Śmieciowe tsunami zalało świat, rozrzucając po całym świecie stare kanapy, zepsute telewizory, zdezelowane miksery i całą masę innych śmieci. Naszym zadaniem z maksymalnie trzema innymi członkami załogi za pośrednictwem sieci i lokalnego trybu wieloosobowego mamy przedrzeć się przez zanieczyszczone wody. Walcz z roborekinami, Śmieciokrakenem i innymi potworami, utrzymując przy tym tratwę w jednym kawałku… i unikając pożarcia.

Śmieci, będące obecnie najcenniejszą walutą na świecie, służą jako paliwo i materiał do naprawy odpadających części statku. Dryfuj po śmierdzących bagnach, zatopionych miastach i lodowatych wodach, łowiąc wyrzucone przedmioty. Zarzuć sieci, aby zbierać pirackie mapy odblokowujące nowe poziomy i skrzynie skarbów wypełnione złotymi śrubkami. Wydawaj je, aby kupować ulepszenia, w tym potężne działa laserowe, oświetlenie, które utrzyma gigantyczne pająki na dystans, lub przedmioty upiększające twoją tratwę. Nawet żeglarze wiedzą, że każdy potrzebuje fantazyjnej flagi!

Przetrwaj burze, przydzielając marynarzom różne zadania: na każdym statku niezbędny kapitan jest niezbędny, niczym paliwo. Ktoś musi też naprawiać zepsute części, żeby wszyscy nie zatonęli, a ktoś inny radzić sobie z krokodylami, próbującymi pożreć załogę. Zmierz się z arktycznymi piratami, sprawnie unikaj budynków i rozbitych łodzi i postaraj się zakończyć dzień nie naruszając przyjaźni z resztą załogi. Chociaż może to się okazać trudniejsze od przetrwania w szalonym oceanie śmieci. Trash Sailors to absurdalnie zabawne doświadczenie osadzone w kolorowym, kreskówkowym świecie.

„Jesteśmy podekscytowani, że możemy zaprosić piratów z całego świata do przemierzania naszego zawadiackiego świata”, powiedział Piotr Karski, współzałożyciel fluckyMachine, projektant gier i programista. „Mamy nadzieję, że Trash Sailors połączy ludzi, pozwalając im spędzać miło czas i stanie się ich domyślną grą imprezową!”.

Trash Sailors ukaże się w czwartek, 16 grudnia, na Steam, Epic Games Store i GOG na Windows PC w cenie 71,99 zł. Gra będzie posiadała polskie napisy. Premiera wersji PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One oraz Nintendo Switch planowana jest na 2022 rok.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.