Home / Komputery mobilne i tablety / Jak to jest naprawdę z bateriami w laptopach. Który producent oszukuje najbardziej

Jak to jest naprawdę z bateriami w laptopach. Który producent oszukuje najbardziej

rzeczywisty czas pracy laptopow

Większość z nas przynajmniej częściowo kieruje się przy zakupie laptopa czasem pracy na baterii. Dobrze by było aby był on zgodny z tym co deklaruje producent. Jednak z przeprowadzonych przez niezależny magazyn Which? wynika zupełnie co innego. 

Przeprowadzone przez wspomniany magazyn testy uwzględniły zarówno surfowania po internecie jak i oglądanie filmów. Wśród marek jakie poddano tej niezwykle ważnej próbie znalazły się Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo, Toshiba oraz Apple.

Wyniki testów jak wspominaliśmy okazały się nieco zaskakujące, bowiem jedynie MacBook Pro okazał się być zgodny, a nawet lepszy pod względem deklarowanego czasu pracy na baterii.

Oczywiście testy w dalszym ciągu należy przyjąć z przymrożeniem oka, jako że mogą się one różnić z waszymi, a to z uwagi np. na inną jasność ekranu, ilość odwiedzonych stron czy jakości oglądanych filmów.

Niemniej jednak wychodzi na to, że Apple jest najbardziej szczere w stosunku obietnic czasu pracy swoich laptopów (lub lepiej optymalizuje swój system). A jakie jest wasze zdanie na ten temat. Czy jeśli posiadacie laptopa to jego czas pracy na baterii zgadza się  tym deklarowanym przez producenta? 

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.