Home / Motoryzacja / Najważniejsze premiery Frankfurt Motor Show 2015

Najważniejsze premiery Frankfurt Motor Show 2015

premiery Frankfurt Motor Show

Najważniejsze premiery Frankfurt Motor Show 2015, wśród których zobaczymy nową Alfę, Bentleya, Maserati, Lamborghini czy wreszcie bardziej przystępną Megankę, to tylko niektóre z wielu prezentacji jakie ten pokaz motoryzacyjny zobaczy.

Jednak to włąśnie te auta powodują największą ekscytację, euforię na ich widok, częściowo za sprawą niedostępności dla większości z nas. No ale zobaczmy tak czy inaczej, co może jeździć po naszych ulicach już wkrótce.

 

2015-Alfa-Romeo-Giulia

Alfa Giulia. Alfa Romeo zaprezentuje sedan, który ma odwrócić z passę w której włoska marka znalazła się.  Alfa zaprezentowała 503 konną wersję Quadrifoglio w Mediolanie w zeszłym miesiącu, jednak słabsze odmiany zostaną pokazane po raz pierwszy we Frankfurcie, przed planowaną na połowę 2016 sprzedażą tego auta.

premiery Frankfurt Motor Show

Bentley Bentayga: Długo oczekiwany debiut Bentayga weFrankfurcie, który nastąpił w końcu po prezentacji w internecie, która miała miejsce w zeszłym tygodniu. Po wyrazach krytyki wymierzonej wobec koncepcyjnego modelu EXP 9, Bentley będzie chciał otrzymywać ciepłe przyjęcie tym razem. Korzystający z nowej platformy MLB, Bentley Bentayga jest napędzany przez 6litrowy silnik W12 z podwójnym turbo, oddając w ręce użytkownika 600 koni czystej mocy.

Bugatti Vision Gran Turismo Concept

Bugatti Vision Gran Turismo Concept: Bugatti zaprezentuje swoją koncepcyjną wersję Vision Gran Turismo w Frankfurcie, który być może podpowie czego oczekiwać od następcy legendarnego Veyrona. Przeznaczony do gry komputerowej, Gran Turismo kontynuje traducje motorowe tej firmy, a szczególnie dziewięć zwycięstw w 1937/9 podczas Le Mans Typu 57 .

Porsche 911 991.2

Porsche 911 991.2: Choć może to wyglądać jako standardowa sztuczka tzw. liftingu, ale Porsche zastosuje jedne z najbardziej rewolucyjnych zmian w linii 911. Odnosi się to do  3 litrowego turbodoładowanego sześciocylindrowego silnika, nowa Carrera znacznie poprawi swoje osiągi, uzyskując od 0 do 100 km/h d0,2s mniej niż jej poprzednik.

Ferrari 488 Spider

Ferrari 488 spider: Następca sensacyjnej 488 GTB zadebiutuje we Frankfurcie, w następstwie internetowej prezentacji w lipcu bieżącego roku. Pomimo sztywnego składanego dachu Spider jest tylko 50 kilogramów cięższy niż GTB, przyspieszając od 0-100 km/h również w 3 sekundy.

Renault Megane

Renault Megane: Czwarta generacja Megane pojawi się na Frankfurt Motor Show, wyprzedzając model produkcyjny, który ukaże się pod koniec roku. Nowy chatchback Renault będzie początkowo oferowany w sportowej odmianie GT, poza sugerowaną odmianą Renaultsport, oraz z przewidywanymi Expression i Dynamique.

Jaguar F Pace

Jaguar F Pace: Jaguar ulegając w końcu presji pokaże oczekiwanego SUVa w pełnej odmianie wersji produkcyjnej. Oferowany ma być zarówno z cztero jak i sześcio cylindrowymi silnikami, także z doładowaną V8. W sprzedaży pojawi się na początku 2016 roku, w cenach w okolicach 180 tys. zł.

Lamborghini Huracan Spyder

Lamborghini Huracan Spyder: Lamborghini zaprezentuje swój topowy roadster w wariancie Huracan, który według doniesień otrzyma 602 konie mechaniczne, dostępne za pośrednictwem silnika V10 o pojemności  5,2 litra. Huracan Spider posiadać ma miękki składany dach, podyktowany oszczędnością masy i prawdopodobnie poprawą estetyki auta.

Rolls Royce Dawn

Rolls Royce Dawn: Rolls Royce pokaże swój nowy “Gran Turismo” z opuszczanym dachem, który choć ściśle związany, nie jest z zamierzenia kabrioletową wersją modelu Wraith.

Zamiast tego, jest samodzielnym osobnym modelem samym w sobie. Oferujący nadzwyczajną w swojej klasie dynamikę bryły nadwozia, Dawn zawiera w 80% nowe panele nadwozia, co stanowi ewolucję charakterystycznej stylistyki Rollsa.

Maserati Levante: Kontynuując temat kontrowersyjnych SUVów, Levante jest pierwszą próbą Maserati na zabezpieczenie segmentu samochodów terenowych. Spekulowany jako mający używać znacznie zmienionej płyty podwozia Jeepa Cherokee, uważa się jednak, że Levante wykorzysta najlepsze cechy z Ghibli i Quattroporte. Napęd w tym aucie wykorzystywać ma podwójne turbo-doładowanie, silniki V6s, trzech dieseli, oraz potężnej benzynowej V8.

 

No i to by było na tyle. Oto nasze top 10 premiery Frankfurt Motor Show w tym roku. Nie wykluczamy, że zajmiemy się także innymi ciekawymi autami. Te jednak to zdecydowana elita, z superautami, wśród których Megane wygląda jak kopciuszek.

A co wy uważacie na temat naszego wyboru. Czy inne auta pojawiły by się w waszym zestawieniu? Czekamy na dyskusję i komentarze.