Home / Aktualności / Tak najprawdpopdobniej będzie wyglądał iPhone 8

Tak najprawdpopdobniej będzie wyglądał iPhone 8

iPhone 8

Bez wątpienia iPhone 8 jest jednym z najbardziej oczekiwanych smartfonów tego roku. W związku z tym, że ma on być uwieńczeniem 10 lecia pojawienia się pierwszego iPhone na rynku oraz posiadać szereg innowacyjnych rozwiązań, przyćmiewa modele 7S i 7S Plus, które również najprawdopodobniej pojawią się w wym roku.

Jeśli zaprezentowane przez Evana Blassa zdjęcie iPhone 8 w etui jest prawdziwe, to mamy do czynienia z naprawdę ciekawym urządzeniem, z którego Apple może być naprawdę dumne. Co prawda na zdjęciu widoczny jest tylko przód “ósemki”, to jednak widać, że firma z Cuppertino naprawdę pozbyła się przycisku Home oraz zredukowała do minimum ramkę.

Nadal jednak nie wiadomo czy czytnik linii papilarnych znajduje się pod taflą szkła z przodu, czy może powędrował na tył zaraz pod logiem Apple. Na tą drugą ewentualność wskazywały ostatnie wycieki zdjęć obudów, co może co niektórych rozczarować, jeśli przewidywana cena ponad 1000 dolarów jeszcze tego nie zrobiła. Część źródeł podaje też implementację przez Apple technologii skanowania twarzy, dzięki której możliwe byłoby pozbycie się Touch ID a jednocześnie nie szpecenie urządzenia czytnikiem z tyłu urządzenia. 

Ekran iPhone 8 będzie posiadał rozmiar 5,5-5,8 cala (aczkolwiek rozmiar samego smartonu będzie nieco mniejszy z uwagi na cienką ramkę) oraz wykorzystywał technologię OLED. Wśród jego dostawców upatruje się głównie Samsunga, choć kilka źródeł podaje również LG. W nowym Iphonie pojawić się też ma bezprzewodowe ładowanie (dzięki zastosowaniu szkła z tyłu), brak psujących estetykę anten, nowy procesor Apple A11 czy podwójna kamera z tyłu na styl iPhone 7 Plus.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.