Home / Aktualności / Najnowsze zjdięcia kart graficznych AMD Vega

Najnowsze zjdięcia kart graficznych AMD Vega

W sieci pojawiły się najnowsze zdjęcia dwóch wersji kart graficznych z rodziny AMD Vega, które już niebawem zagoszczą na światowych rynkach. Na podstawie prezentowanych poniżej zdjęć wywnioskować można, że w sprzedaży pojawią się nie tylko modele z tradycyjnym układem chłodzenia składającym się z radiatora i wentylatora, ale także z hybrydowym układem chłodzenia wodno-powietrznym typu AIO ze 120-mm wentylatorem zainstalowanym na chłodnicy cieczy.

Prezentowane w tej wiadomości modele referencyjne dysponują aluminiową osłoną układu chłodzenia oraz płytką zainstalowaną na rewersie karty. Obie konstrukcje do pracy wymagają podpięcia dwóch 8-pinowych wtyczek PEG, co potwierdza wcześniejsze doniesienia nt. TDP kart z rodziny Vega na poziomie 300W+..

Producent dla bardziej zaawansowanych użytkowników przygotował specjalne punkty kontroli napięć, które przydadzą się przy mocniejszym overclockingu. Ponadto modele te wyposażone są w przełącznik BIOS-ów przydatny do przełączania się np. pomiędzy trybem Silent a OC.

AMD Radeon Vega 01

AMD Radeon Vega 02

AMD Radeon Vega 03

AMD Radeon Vega Hybrid 01

AMD Radeon Vega Hybrid 02

AMD Radeon Vega Hybrid 03

Źródło: AMD Radeon Twitter, Internet

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.