Home / Komputery Stacjonarne / Karty graficzne / Najnowsze zdjęcia Radeon R9 380X od ASUSA i GIGABYTE

Najnowsze zdjęcia Radeon R9 380X od ASUSA i GIGABYTE

GIGABYTE Radeon R9 380X WindForce 2X

Radeon R9 380X czyli najnowsze wcielenie wydajności według AMD doczekał się pierwszych zdjęć kart od takich producentów jak ASUS i GIGABYTE, których premiera planowana jest na ten tydzień.

Jeśli chodzi o ASUSA, to Radeon R9 380X STRIX będzie kartą dwuslotową, z podwójnym wentylatorem, wykorzystującym chłodzenie DirectCU II i wyposażonym w ciekawy backplate. W najnowszych informacjach pojawił się również fakt, jako by karta miała się pojawić w dwóch przetaktowanej i normalnej wersji.

Jeśli zaś chodzi o GIGABYTE, to najnowszy Radeon jet nieco mniejszy wielkościowo (przynajmniej pod względem długości), wykorzystuje dwa sloty i autorskie WindForce 2X z dwoma wiatrakami.

Obie karty bazujące na Radeon R9 380X, wykorzystują 2 nm układ „Tonga” i posiadają 2048 procesory strumieniujące GCN 1.2, 32 ROP oraz 256-bitową szynę pamięci DDR5, a ją samą w ilości 4 GB.

Tak jak nie jest jeszcze znana cena referencyjnej karty, tak ta trójka producentów trzyma jeszcze język za zębami w tym temacie. A czy wy czekacie na topowego Radeona, czy może jesteście zwolennikami Green Peace czyli zielonego obozu NVIDII?

 ASUS Radeon R9 380XASUS Radeon R9 380X tyl

 

Jeden komentarz

  1. ASUS pewnie wygra lepszym chłodzeniem i lepszą kontrolą zasilania. Karta po prostu będzie dłużej żyć.