Home / Aktualności / Najnowsze wcielenie BMW serii 3 G21 Touring

Najnowsze wcielenie BMW serii 3 G21 Touring

Najnowszy i ostatni członek nowej rodziny G2x serii 3 dołącza teraz do pakietu aut BMW. G21 Touring to jeden z najlepiej sprzedających się samochodów BMW w Niemczech i prawdopodobnie jeden z najbardziej intrygujących sportowych aut z nadwoziem kombi. 

Nowy język projektowy G2x dobrze współgra z stylem nadwozia z długim dachem. Szczerze powiedziawszy, niektóre aspekty tego designu sprawiają, że auto jest ładniejsze od wersji sedan. Na przykład Touring dostaje bardziej tradycyjny Hofmeister Kink typowe dla BMW załamanie bocznej szyby z tyłu w przestrzeni załadunkowej) , który wygląda lepiej niż strzałka w sedanie tej samej serii. Jego tylne światła wyglądają też nieco lepiej na pokrywie bagażnika niż na samym bagażniku.

Z przodu G21 3 Series Touring jest taki sam jak jego sedan. Tak więc w specyfikacji Luxury Line Touring z serii 3 nadal ma takie same poziome obudowy świateł przeciwmgielnych w kształcie „T”.

W wersji M Sport G21 uzyskuje większe, bardziej agresywne wloty powietrza. Wokół okien i czarnych relingów dachowych można także otrzymać czarne wykończenia Shadowline. Touring G21 serii 3 wykorzystuje również długi dach, gdzie idealnie sprawdza się tzw. panorama. Pozwala to uzyskać więcej światła w kabinie i sprawia, że ​​dłuższy dach wydaje się nieco bardziej otwarty.

Jednym z głównych argumentów przetargowych między nadwoziem typu kombi a sedan jest oczywiście pojemność bagażnika. Kombi praktycznie za każdym razem ma znacznie większy bagażnik niż sedan, a co się za tym przekłada, przestrzeni ładunkowej. Nowy G21 może pomieścić 500 litrów ładunku z zajętymi tylnymi siedzeniami, czyli o 5 litrów więcej niż stary F31. Po złożeniu tylnych siedzeń całkowita pojemność ładunku wzrasta do 1 510 litrów. Podobnie jak w przypadku innych kombi BMW, tylna szyba może otwierać się niezależnie od klapy tylnej, co znacznie ułatwia załadunek tylko jednej lub dwóch toreb do bagażnika.

Światowa premiera opisywanego tu auta rozpocznie się 28 września 2019 r. Podobnie jak wszystkie poprzednie wersje, nowe BMW serii 3 Touring zostanie zbudowane w macierzystej fabryce BMW w Monachium – obok limuzyny serii 3 tej marki. Nowe BMW serii 3 Touring trafi do sprzedaży w Europie, Japonii, Korei Południowej, Tajwanie, Hongkongu, Australii i Nowej Zelandii.

 

Źródło: BMW Blog (zdjęcia zapożyczone z tej strony na potrzeby tego artykułu)

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.