Home / Aktualności / Najnowsze testy kart AMD Vega wskazują na znaczna przewagę nad GTX 1080

Najnowsze testy kart AMD Vega wskazują na znaczna przewagę nad GTX 1080

amd-radeon-rx-vega

Karty z układem Vega od momentu pierwszych informacji na ich temat powodowały wzmożone zainteresowanie nie tylko graczy, ale i prasy. Teraz mając wyniki kolejnych testów można mieć wrażenie, że taki stan rzeczy był jak najbardziej uzasadniony.

W internecie pojawiły się kolejne testy, które wskazują na przewagę najnowszego układu graficznego AMD nad układami GTX 1080 NVIDII. Mowa tu oczywiście o testach 3DMark, w których Vega uzyskała 31873, podczas gdy 1080 musiało zadowolić się 27890 punktami. Warto zauważyć, że dużą rolę w jeszcze większej wydajności układu VEGA ma optymalizacja, która od momentu pierwszego pojawienia się kart z tym chipem, spowodowała wzrost wydajności aż o 15 procent.

Nie mniej istotne jest to, że AMD naprawdę ciężko pracowało nad swoim najnowszym układem, czego dowodem jest wprowadzenie wysoko wydajnej pamięci cache HBC (High Bandwidth Cache) oraz kontrolera do tej pamięci HBCC (High Bandwidth Cache Controller). Oprogramowanie zarządzające całością musi być naprawdę dopracowane, aby w pełni wykorzystać moc VEGI (testowany model miał oznaczenie 687F:C1), a tym samym zapewnić kartom AMD przewagę nad konkurencją. Na razie wszystko wydaje się być na jak najlepszej do tego drodze. 

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.