Home / Aktualności / Najnowsze technologie firmy Nvidia na targach MWC 2014

Najnowsze technologie firmy Nvidia na targach MWC 2014

Dzięki wysiłkom firmy Nvidia świat obliczeń wizualnych i technologii graficznych od dawna znajduje swoje poczesne miejsce w nowych produktach. W tym roku na Mobile World Congress prezentują się między innymi:

Mobilna architektura Kepler – przedstawiony w tym roku procesor Tegra K1 (posiada 192 w pełni programowalnych rdzeni), który wg zapewnień Nvidii zapewnia najbardziej zaawansowane możliwości graficzne oraz najwyższą wydajność , dzięki której znajduje on zastosowanie nie tylko w tradycyjnych urządzeniach mobilnych, ale także w motoryzacji, do rozpoznawania obrazów i mowy, zaawansowanego obrazowania, edycji wideo i wielu innych zadań.

Dzięki architekturze Kepler zastosowanej w procesorach Tegra K1, tej samej która napędza wydajne karty graficzne w komputerach stacjonarnych, twórcy gier mogą teraz wykorzystywać technologie znane z gier PC w urządzeniach przenośnych:

64-bity w urządzeniach mobilnych – stacje robocze oraz komputery stacjonarne wykorzystują procesory 64-bitowe od lat. Od teraz również urządzenia mobilne będą czerpać korzyści z większej wydajności dzięki procesorowi Denver – pierwszemu 64-bitowemu procesorowi ARM dla urządzeń mobilnych z systemem Android.

Modemy LTE – prezentujemy nowe urządzenia z procesorami Tegra, które wykorzystują technologię LTE. Łączność LTE otrzymał między innymi Tegra NOTE 7, najszybszy na świecie 7-calowy tablet z systemem Android. Pokazujemy również francuski Wiko WAX, pierwszy w Europie smartfon z procesorem Tegra 4i, wykonany przez jednego z najszybciej rozwijających się lokalnych producentów telefonów. Procesor Tegra 4i, posiadający zintegrowany modem LTE, zapewnia dwa razy wyższą wydajność od porównywalnych układów mobilnych.

Zaawansowane systemy samochodowe – prezentujemy również zaawansowane systemy wspomagania kierowcy (ADAS), wykorzystujące procesory Tegra K1 w systemach wykrywania pieszych, utrzymania pasa ruchu, rozpoznawania znaków drogowych, wykrywania obiektów w martwej strefie, monitorowania czujności kierowcy czy jazdy autonomicznej.

Stoisko firmy Nvidia (numer 7A21) na targach MWC 2014 mieści się w pawilonie numer 7.

 

Źródło: Informacja prasowa

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.