Home / Aktualności / Najnowsze informacje nt. modelu Radeon R9 295X2

Najnowsze informacje nt. modelu Radeon R9 295X2

W sieci w dniu dzisiejszym pojawiły się kolejne informacje dotyczące nowego, dwuukładowego modelu karty graficznej firmy AMD. Choć szczegółów, które ujawniono jest jak na przysłowiowe lekarstwo, to rzucają one całkiem nowe światło na temat systemu chłodzenia karty Radeon R9 295X2.

Otóż dotychczasowe wiadomości dotyczące dwuukładowej karty graficznej z rodziny AMD Radeon R9 sugerowały,że topowa karta giganta z Sunnyvale będzie wykorzystywała układ chłodzenia podobny do tego użytego przez firmę ASUS w konstrukcji ARES II z serii Republic of Gamers (ROG).

Na podstawie zdjęcia, które trafiło właśnie do Internetu możemy wnioskować, że układ chłodzenia opisywanej w tej wiadomości karty graficznej nie będzie konstrukcją hybrydową (ciecz + powietrze), lecz typowym układem chłodzenia cieczą. Ogólny zarys przedstawiany na poniższym zdjęciu pokazuje, że blok wodny pokryje kluczowe elementy znajdujące się na płytce PCB, takie jak układ GPU, sekcja zasilania czy pamięci GDDR5.

Na chwile obecna nadal nie są znane taktowania GPU oraz pamięci graficznej i jej wielkość, to jednak biorąc pod uwagę wysoką cenę nadchodzącego, konkurencyjnego GEFORCE-a – GTX TITAN Z – firmy Nvidia, który kosztować ma około 3 000 dolarów. Z całą pewnością można spodziewać się, że tytanowy siłacz z Santa Clara będzie wydajniejszy od produktu AMD, jednak z równie dużą pewnością można zakładać, że karta czerwonych będzie wyraźnie tańsza.

Jak będzie w rzeczywistości czas pokaże, w każdym bądź razie obaj czołowi gracze rynku kart graficznych ponownie staną do walki w kategorii kart graficznych z dwoma układami GPU na pokładzie.

AMD Radeon R9 295X2 new photo

TechPowerUp

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.