Home / Aktualności / Najnowsza aktualizacja dla Xbox One wchodzi w życie

Najnowsza aktualizacja dla Xbox One wchodzi w życie

Najnowsza aktualizacja dla Xbox One została właśnie opublikowana przez Microsoft i jest gotowa do pobrania. Tak więc wszystkie dwie osoby, które nabyły tę konsolę mogą czym prędzej zacząć ją ściągać. Oczywiście żartujemy.

Kwietniowa aktualizacja dla Xbox One – co nowego?

kwietniowa aktualizacja dla Xbox One
Najbardziej ważna i oczekiwana przez właścicieli tej konsoli aktualizacja przyniesie im w postaci lepszych powiadomień o pojawieniu się znajomych lub osób, które lubimy (tzw. favorites). Jak twierdzi gigant z Redmond, ta właśnie funkcja najczęściej pojawiała się w komentarzach odnośnie przyszłej łatki,tak więc właśnie ona uzyskała najwyższy priorytet.

Również kategoria przyjaciół zyskała możliwość dodawania znajomych, grających w gry wieloosobowe przez co łatwiej będzie nam się do takiej gry z nimi dołączyć.

No ale najnowsza aktualizacja dla Xbox One nie mogłaby się skończyć tylko na takiej „drobnostce”. W związku z czym po jej obraniu zyskamy także ulepszone zapisywanie w aplikacji oraz stanu gier jak również aktualizacji. Poza tym poprawiona została jakość nagrywanych filmów z gier przez nas granych jak i wsparcie dla 50 Hz dla odtwarzacza Blu-ray oraz nagrywania na tej częstotliwości. Sama aplikacja Blu-ray również została objęta ową aktualizacją.

Microsoft poprawił w najnowszej aktualizacji także wsparcie dla bezprzewodowego kontrolera oraz headsetu sprawiając lepszą łączność bezprzewodową niż dotychczas.

Co więcej nawet Kinect doczekał się kuracji odmładzającej w postaci lepszej jakości i niezawodności komend głosowych i ruchowych. Przez to powinno być nieco mniej niechcianych sytuacji na ekranie spowodowanych przypadkowymi akcjami osób lub obiektów trzecich.

Na koniec Microsoft postanowił zastosować reboot w tle następujący po wykonanej aktualizacji oraz aktualizacje na żądanie. W ten sposób nie będziemy musieli włączać ponownie konsoli gdy mieliśmy ją ustawioną na ciągłe włączenie (instant on). Po pobraniu aktualizacji Xbox One wróci ponownie do stanu czuwania automatycznie.