Aktualizacja PS4 remote play

Najnowsza aktualizacja PS4 wprowadza obsługę 4TB dysków, ponad wcześniej informowane możliwości grania w gry z tej konsoli na komputerach PC (podobnie do Xbox One) za pomocą streamingu.

Poza dodaniem nowych funkcji, ulepszeniu starszych aktualizacja ta pozwala na słuchanie muzyki z pendrive USB a ponadto oddaje do dyspozycji graczy przycisk “Zagrajmy Razem”, dzięki któremu możemy zaprosić do tej samej gry drugą osobę (np. naszego znajomego).

Interesująca jest również możliwość wyłączenia powiadomień od znajomych, lub idąc dalej ukryć się przed nimi nadal mając możliwość grania w sieci.

Ta aktualizacja PS4 to poza tym streamowanie rozgrywki na żywo do DailyMotion, możliwość stworzenia limitowanego konta dla nastolatków, które będą mogli grać offline, zaawansowane wyszukiwanie w środowisku graczy z uwzględnieniem tekstu, języka czy lokalizacji.

Sami jesteśmy zaciekawieni ewentualnością dzielenia się innymi aktywnościami z innymi graczami, czy też tagowania znajomych w współdzielonych filmikach czy zdjęciach. Jeśli naginacie sporą ilość zdjęć, z pewnością ucieszycie się na wiadomość o wyłączeniu powiadomień o zrobionych zrzutach ekranu, których powinno się trochę zmieścić mając na uwadze wspomniane wsparcie dla 4TB dysków.