Home / Konsole / Najnowsza aktualizacja aplikacji Xbox – kilka ciekawych funkcji wartych sprawdzenia

Najnowsza aktualizacja aplikacji Xbox – kilka ciekawych funkcji wartych sprawdzenia

aktualizacja aplikacji xbox

Najnowsza aktualizacja aplikacji Xbox w systemie Windows 10 jest już dostępna, a w raz z nią kilka ciekawych, a dla niektórych rewolucyjnych funkcji.

Nad czym zatem pracował pieczołowicie Microsoft i jego zespół inżynierów? A więc między innymi nad umożliwieniem nam łatwiejszego znajdowania znajomych, w tym podłączeniu z aplikacją Facebooka, dzięki czemu znajomi korzystający z tego portalu społecznościowego zostaną przez nas zassani.

Jednak znacznie ciekawszą funkcją jaką wprowadza najnowsza aktualizacja aplikacji Xbox jest funkcja nagrywania każdej gry, a później dołożenia do filmiku z niej naszego komentarza, bez konieczności używania aplikacji firm trzecich. Wewnątrz tej aplikacji znalazło się szereg opcji konfiguracyjnych, takich jak skróty klawiaturowe dla robienia zrzutu ekranu, włączania / wyłączania mikrofonu, nagrywania w tle, ustawianie czasu nagrywania i wiele innych.

Trzecią kluczową zmianą w owej aktualizacji jest sklep Xbox Store, który dostępny przez aplikację umożliwia dostęp do promocji gier na Xboxa i ich zamawianie z laptopa, komputera czy tabletu. To z kolei oznacza, że kupiona gra zostanie automatycznie pobrana przez naszą konsolę. Co więcej na uwagę zasługuje również system wyszukiwania, który w łatwy sposób znajdzie nam dosłownie każdą grę z biblioteki Xbox One czy Windows 10.

aktualizacja aplikacji xbox 01